Někomu je mlžná brána nejspíš trnem v oku

ilustrační fotoSoučasné parné letní dny pomáhá lidem v centru města lépe snášet mlžná brána. Ta je spuštěna každé ráno. Bohužel v posledních dnech ji během dne nejspíš nějaký neznalý aktivista zavírá.

Přitom se ale nejedná o otočení kličky, dotyčný si musí s sebou přinést nářadí! Pracovníci hospodářské správy již situaci řeší a přívod vody zajistí zámkem.

Je snad za počínáním neznámého vandala ekonomická šetrnost? Pak je potřeba říct, že mlžná brána si za den vezme minimum vody, odhadem asi 1 m³. I náklady na samotné její pořízení byly minimální, protože ji zhotovili zaměstnanci odboru hospodářské správy městského úřadu.

Jedná se snad o ekologického aktivistu? Pak mu jde určitě i o blaho lidí. A ti, kteří v horkých letních dnech tráví svůj čas na rozpáleném náměstí, ať již kvůli nákupům, vyřizování záležitostí na úřadech, u lékaře nebo jako turisté, možnost osvěžení vítají.  Navíc voda z mlžné brány chladí i dlažbu, která je pak mnohem přívětivější k okolní zeleni.

Vytvořeno: 3. 8. 2022
Poslední aktualizace: 3. 8. 2022 15:23