Nová databáze ztracených a nalezených psů

databáze psůNa internetových stránkách Státní veterinární správy byla nově spuštěna aplikace „Databáze ztracených a nalezených psů“. Sami občané, psí útulky nebo městská policie mají tak možnost na jednom místě sdílet informace o nálezu nebo ztrátě psa. Aplikace by měla dočasně částečně nahradit centrální registr psů, který má vzniknout od roku 2022.

Nová databáze je k dispozici na adrese: https://www.svscr.cz/databaze-ztracenych-a-nalezenych-psu/.

Vložení informace o ztrátě/nálezu psa je velmi jednoduché prostřednictvím stručného formuláře, který je dostupný po stisknutí nabídky „Přidat psa“. Ve formuláři je nutné specifikovat, zda se jedná o ztrátu nebo nález psa, uvést plemeno, stručný popis, datum ztráty či nálezu atd. Všechny uvedené údaje mají za cíl propojit majitele psa a případného nálezce.

Evidence ztracených a nalezených psů v databázi Státní veterinární zprávy je dobrovolná a v žádném případě nenahrazuje povinnost nálezce zvířete stanovenou zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, tj. oznámit nález zvířete bez zbytečného odkladu obci.

Vytvořeno: 5. 3. 2020
Poslední aktualizace: 11. 3. 2020 16:28