Obnova dvou kotelen v Berouně pomohla snížit růst cen

Obnova dvou kotelen v Berouně pomohla snížit růst cen 1Centrální vytápění v Berouně v současné době dodává společnost innogy Energo, se kterou je vedení berounské radnice v úzkém kontaktu. Město se neustále snaží zjišťovat, zda má společnost zajištěno dostatečné množství plynu pro vytápění berounských domácností.

Jak nám bylo sděleno, pro letošní rok má společnost zajištěno cca 80 % předpokládané spotřeby plynu, pro příští rok zatím zhruba 50 %. Protože innogy Energo je dceřinou společností firmy innogy, je pro ni snazší zajistit si dostatek plynu než pro malé firmy.

„S cenou, kterou tvoří položka plyn a vlastní provozní náklady teplárny, samotné město Beroun moc udělat nemůže. Významným způsobem však pomohlo se snížením růstu cen tepla tím, že umožnilo firmě innogy Energo modernizaci dvou původních kotelen, a to u hřbitova a u bývalého cukrovaru. Díky tomuto kroku došlo nejen k zefektivnění celého provozu, ale především zůstaly všechny stávající zdroje tepla pod limitem, od kterého musí kotelny nakupovat emisní povolenky. Cenu za teplo v Berouně a K. Dvoře tak ovlivňuje pouze aktuální cena plynu, nikoli přemrštěná cena emisních povolenek.“ uvedl místostarosta Michal Mišina.

Náklady na teplo jsou i přesto samozřejmě vyšší než v předchozích letech. „Proto byly už nyní zálohy jednotlivým odběratelům tepla z centrálního vytápění upraveny tak, aby se platby za teplo rozložily v čase a lidé při vyúčtování nemuseli čelit velkým nedoplatkům.“ uvedl zástupce innogy Energo.

Vytvořeno: 15. 9. 2022
Poslední aktualizace: 15. 9. 2022 10:28