Oslavte Den Země aktivně

Beroun si oslavy Dne Země připomene v měsíci dubnu hned několika akcemi. První z nich se uskuteční v sobotu 6. dubna akce Ukliďme Beroun. Školy se do této akce mohou zapojit o den dříve.

Dále při příležitosti Dne Země připravil odbor životního prostředí ve spolupráci s Emilem Šnaidaufem na středu 24. dubna soutěžní akci pro školáky pod názvem Krasovým kaňonem Berounky, která je spojená s exkurzí.

O den později, tedy ve čtvrtek 25. dubna od 9:00 do 12:00 hod. se na Husově náměstí v Berouně uskuteční informační kampaň na podporu ochrany životního prostředí. Jednotlivé organizace tu ve svých informačních stáncích budou prezentovat svoje činnosti. Informační kampaň je určená pro školy a širokou veřejnost. Akce se zúčastní například Správa CHKO Český kras, Vojenské lesy a statky ČR, EKO-KOM, VaK Beroun, ASEKOL, ELEKTROWIN a další.

Zároveň město Beroun zve školy i širokou veřejnost k účasti v soutěži malování křídami na téma Den Země. Akce včetně závěrečného vyhodnocení soutěže proběhne na Husově náměstí 25. dubna mezi 9.00 a 12:00.

Na měsíc květen je pro mateřské školy a základní školy, kde je zřizovatel město Beroun, připraveno divadelní představení pod názvem "Evelínko, recyklace o kole fakt není" divadla Pod Kloboukem z Prahy.

Vytvořeno: 14. 3. 2019
Poslední aktualizace: 14. 3. 2019 12:42