Oslavy konce 2. světové války poznamenal nouzový stav

Představitelé města Beroun v čele se starostkou Soňou Chalupovou a místostarosty Michalem Mišinou a Dušanem Tomčem si připomněli v pátek 8. května konec 2. světové války. Na počest 75. výročí osvobození Československa položili věnce u pomníku obětem 2. světové války a následně se přesunuli k pomníku na berounském hřbitově. Pietní akce se zúčastnili i pamětník Jan Furčák, dále za Český svaz bojovníků za svobodu Alena Mészárosová a za Československou obec legionářskou Jan Souček.

Kvůli epidemii se nemohou oslavy konat tak, jak bychom chtěli. Beroun proto zvolil i další formu, jak si můžeme společně osvobození Československa i samotného Berouna připomenout. Člen Herců 1. generace Jiří Filip přečetl na kameru vzpomínku na konec 2. světové války Marcela Thála, tehdy žáka 2. třídy berounské základní školy. Video si můžete pustit ZDE.

Vytvořeno: 8. 5. 2020
Poslední aktualizace: 8. 5. 2020 15:30