Peloton Na kole dětem přijede opět do Berouna

Peloton Na kole dětem přijede opět do Berouna 1Ve dnech 10. - 20. června vyrazí Josef Zimovčák a peloton cyklistů na etapovou cyklojízdu napříč Českou republikou. Tradiční bude letos pouze záměr jízdy, což je získání finančních prostředků na pomoc a podporu onkologicky nemocných dětí. Při jedenáctém ročníku nebylo třeba obměny a zajímavosti plánovat, přišly samy.

Vzhledem k současné situaci COVID 19 si struktura organizace vyžádala značná opatření. Peloton v čele s Josefem bude menší, tvořený pouze partnery a sponzory. Pepu neopustí ani páni profesoři Pafko a Pirk. Bohužel nelze s otevřenou náručí vítat přidávající se cyklisty a vytvořit mohutný hrozen radostných cyklistů přijíždějící na zaplněná náměstí jako minulé roky. Aby zůstal duch pomoci naplněn, každý může sednout na kolo sám, nebo v menší skupině, ujet nějakou trasu, nejlépe blízko svého bydliště a poslat finanční částku ve výši ujetých kilometrů na účet NF Na kole dětem.

Z poslaných fotek se pak vytvoří report. Zajímavých a krásných míst na našem území je spousta, nemusíme být všichni v jeden moment na jednom místě a přesto můžeme podpořit dobrou věc. Do dnešní doby se přímo hodí další tradice posledních ročníků, což je odlití a následná dražba zvonů. Zvony svým hlasem ohlašovaly smrt i nový život, varovaly před nebezpečím, vybízely k pokoji a míru. Naše dva zvony mají pomoci nejen finančně, ale především probudit naději, a to nejen u nemocných dětí, které potkal nelítostný soupeř v podobě vážné nemoci, ale vybídnout i ostatní k zamyšlení nad smyslem života. Za deset let se podařilo získat pro děti více než dvanáct milionů korun, což není málo, ale ani dost.

„Trasa je letos plánovaná z moravskoslezského Hlučína, přes Ostravu do malebné obce Slopné, dále do Bzence, Ivančic a Jindřichova Hradce, projedeme Jižní Čechy do Písku, tradičně se zastavíme v Družci, projedeme Prahou a ze Sobotky už zamíříme do Orlických hor. Zde se chvíli pozdržíme a konec nás čeká v Lanškrouně. Navštívíme mnoho nových míst, zastavíme se i tam, kde už nás znají a oprášíme stará partnerství,“ shrnuje hlavní manažer Petr Veselý. Přímo v Berouně peloton zastaví v úterý 16. 6. zhruba mezi 14:35 až 14:55.

Vytvořeno: 28. 5. 2020
Poslední aktualizace: 28. 5. 2020 08:52