Pietní akt připomněl sabotáž na železniční trati

Na hlavním vlakovém nádraží v Berouně se ve čtvrtek 8. srpna uskutečnil vzpomínkový pietní akt u příležitosti 76. výročí od sabotáže na železniční trati mezi Berounem a Srbskem. Vzpomínka byla věnována památce vlastence Františka Urbana, profesora místní obchodní akademie, a odbojářů, kteří byli za své hrdinství nacisty popraveni dne 18. 12. 1943 v Terezíně.

Pietního aktu, který připravil Český svaz bojovníků za svobodu ve spolupráci s železniční stanicí Beroun, se zúčastnila i starostka Soňa Chalupová, která ve svém proslovu připomněla, jak je důležité připomínat si naši historii a předávat vzpomínky mladším generacím.

Hrdinství zmíněných mužů v současné době připomíná pamětní deska umístěná v hale vlakového nádraží. Po rekonstrukci nádraží, která začne na podzim letošního roku, se pro pamětní desku najde určitě vhodné místo, aby důstojně odkazovalo naši historii.

O hrdinském činu Františka Urbana a ostatních odbojářů se podrobně dočtete v zářijovém vydání Radničního listu a následně na webových stránkách města.

Vytvořeno: 8. 8. 2019
Poslední aktualizace: 8. 8. 2019 11:04