Při venčení psů můžete využít speciální zásobníky se sáčky

Ve městě Beroun jsme v tomto týdnu nechali instalovat 30 zásobníků se sáčky na psí exkrementy. „Vycházíme vstříc požadavkům majitelům psů, kteří o pořízení těchto držáků na sáčky často žádali. V rozpočtu města jsme našli peníze, abychom mohli pořídit tyto zásobníky. Věříme, že jejich přínos se brzy projeví na čistotě našeho města,“ uvedla starostka Soňa Chalupová.

V první vlně se v katastru města montuje 30 zmíněných zásobníků. „Vybírali jsme lokality především u dětských hřišť, v centru města, v blízkosti parků a na sídlištích. Zásobníky jsou instalovány buď přímo u odpadkových košů nebo v jejich bezprostřední blízkosti. Doplňování sáčků bude mít na starost společnost AVE.CZ,“ dodal místostarosta Michal Mišina.

Nyní záleží na samotných občanech. Pokud se totiž tyto zásobníky ujmou a lidé budou sáčky využívat k účelům, ke kterým byly pořízeny, může se jejich počet v příštích letech rozšířit a přibudou i v dalších lokalitách.

Vytvořeno: 16. 9. 2020
Poslední aktualizace: 16. 9. 2020 12:27