Putovní výstava Kořeny osobností se v srpnu představuje Berouňanům

Obyvatelé i návštěvníci Berouna se od 3. srpna v sousedství Pražské brány mohou seznámit se speciálním projektem Botanické zahrady hl. města Prahy nazvaným Kořeny osobností. Známé osobnosti z oblasti kultury, sportu či veřejného života se v rámci tohoto projektu sami chopili lopaty a zasadili některý ze vzácných nebo zajímavých stromů nebo rostlin právě v prostorách pražské botanické zahrady. Na speciální putovní výstavě, která po celý srpen bude k vidění právě v Berouně, se můžete sami přesvědčit, kolik známých tváří se již do projektu zapojilo. K dnešnímu dni je to 105 slavných osobností, ke kterým se příští týden připojí další, a to tenistka Petra Kvitová.

„Hledali jsme vhodný způsob, jak přitáhnout pozornost veřejnosti k naší botanické zahradě. Nápad propojit slavné osobnosti a umožnit jim vysadit strom či rostlinu v botanické zahradě se ukázal jako správná cesta. Lidé si tak u nás mohou přečíst nejen zajímavosti o samotné slavné osobě, ale i o rostlinném skvostu, který sama vysadila,“ uvedl ředitel Botanické zahrady hl. města Prahy Bohumil Černý.

Výstavu Kořeny osobností v Berouně zahájila starostka Soňa Chalupová. „Doufám, že se v průběhu srpna obyvatelé Berouna najdou čas a výstavu zhlédnou. Je to určitě i výborná pozvánka na návštěvu pražské botanické zahrady. V Berouně máme k přírodě velmi blízko, řada občanů má své vlastní zahrádky a možná by se i pan ředitel botanické zahrady divil, co dokážeme vypěstovat,“ pochválila Berouňáky starostka.

V Berouně si budete moci výstavu prohlédnout do 31. srpna.

Vytvořeno: 3. 8. 2020
Poslední aktualizace: 3. 8. 2020 16:37