Rekonstrukce prostranství před Hvězdou: Letos chce město vybrat dodavatele

Rekonstrukce prostranství před Hvězdou: Letos chce město vybrat dodavatele 1Slib, že se prostranství před Hvězdou zrekonstruuje, platí! V létě město získalo informace o připravovaných dotacích na veřejná prostranství z IROP a ITI. Bylo potřeba ještě nepatrně upravit projektovou dokumentaci, čímž došlo k navýšení plochy zeleně.

„Podmínky se snažíme nastavit tak, abychom se předem nevyloučili z možnosti žádat o dotaci, která má být až 85% z uznatelných nákladů. Při odhadované ceně rekonstrukce ve výši 30 milionů korun by to byla velmi významná částka do rozpočtu města,“ dodal Michal Mišina.

V současné době se připravuje zadávací dokumentace pro výběr zhotovitele.  „Předpokládáme, že samotný výběr dodavatele se uskuteční ještě letos. Zahájení samotných stavebních prací budou záležet na dodavateli a na klimatických podmínkách. V předstihu ale plánujeme odstranit část křovin, na které si občané stěžují, že jsou zdrojem nepořádku a úkrytem pro potkany,“ dodal místostarosta Michal Mišina.

Vytvořeno: 15. 10. 2021
Poslední aktualizace: 15. 10. 2021 12:42