Strážníci dopadli sprejery přímo při činu

Berounští strážníci mají za sebou další velmi úspěšnou akci. Krátce po půlnoci ze čtvrtka na pátek se jim totiž podařilo dopadnout trojici sprejerů přímo při činu!

Na trojlístek výtržníků, kteří začali sprejovat lávku ro pěší přes Berounku, upozornil strážníky městský kamerový systém. Policista ze služebny okamžitě na místo vyslal hlídku v terénu, na pomoc přivolal i státní policii a sám ihned vyběhl k lávce. Překvapené sprejery dopadli strážníci za necelé čtyři minuty, za tuto krátkou dobu se jim ale podařilo počmárat celou lávku i blízkou zeď.

„Trochu mě mrzí, že nemůžeme vyžívat praktiky středověku. Sprejery bych nechala máčet v koši v Berounce, jak se to dříve dělalo s nepoctivými pekaři. Nebo ještě lépe, přivázali bychom je na pranýř a Berouňané by si to s nimi vyřídili po svém,“ reagovala na dopadení vandalů starostka Soňa Chalupová.

Jak se při šetření ukázalo, jedná se o tři turisty s německým občanstvím ve věku kolem třiceti let. Celý případ si převzala Policie ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Vytvořeno: 29. 7. 2022
Poslední aktualizace: 29. 7. 2022 10:33