Strážníci v mrazech pomáhají bezdomovcům

Hlídky městské policie se v mrazech, které v posledních dnech svírají celé Česko, více zaměřily na kontroly bezdomovců, a to především v noci. Strážníci navštěvují obvyklá místa, kde bezdomovci přespávají, a upozorňují je na možnost využití azylového domu či tzv. teplé židle, kterou poskytuje Charita Beroun. Díky těmto kontrolám se berounským strážníkům podařilo objevit dva bezdomovce, kteří již trpěli omrzlinami. Jeden z nich musel být převezen záchranáři do nemocnice, druhého ošetřili strážníci sami a převezli ho do azylového domu.
Současně žádáme občany o pomoc. Pokud víte o místě, kde i v těchto mrazech venku přespávají lidé bez přístřeší, informujte městskou policii. Můžete tak zachránit lidský život.

Vytvořeno: 15. 2. 2021
Poslední aktualizace: 15. 2. 2021 11:51