Středočeský kraj uznal námitku Berouna, projekt parku se může ucházet o participativní rozpočet

Park u Střední zdravotnické školy může opět bojovat o přízeň veřejnosti v rámci participativního rozpočtu Středočeského kraje! Jak jsme vás před časem informovali, tento projekt byl nejprve úředníky zamítnut. Místostarosta Michal Mišina se ale nechtěl s tímto faktem smířit.

„Vznesli jsme proti tomuto rozhodnutí námitky, protože důvody pro vyloučení našeho projektu nebyly řádně vysvětleny. Vedení Středočeského kraje nás vyslyšelo a uznalo, že naše námitky jsou oprávněné. Projekt se proto může dál ucházet o podporu z participativního rozpočtu kraje“ vysvětlil situaci místostarosta Michal Mišina.

Projekt parku počítá s revitalizací prostoru podél ulice Plzeňská a Košťálkova v blízkosti zmíněné Střední zdravotnické školy. Kromě výsadby nové zeleně se počítá i s odpočinkovými plochami pro místní obyvatele i s prostorem pro grilování. Aby mohl projekt získat částku z participativního rozpočtu Středočeského kraje, bude potřeba podpora občanů. Od 16. 5. do 15. 6. bude probíhat internetové hlasování a finanční prostředky dostanou projekty, které získají největší podporu veřejnosti. O spuštění hlasování budeme včas na webových stránkách a na Facebooku města informovat.

Dodejme, že za Beroun o finance z participativního rozpočtu Středočeského kraje bude bojovat také projekt výsadby aleje podél Plzeňské a projekt zaměřený na obnovu Brdatek.

Vytvořeno: 4. 5. 2020
Poslední aktualizace: 4. 5. 2020 14:57