Tábor Záskalák bude i letos!

Tábor Záskalák bude i letos! 1Na konci srpna se již po sedmé uskuteční Pobytový tábor pro děti ze socio-kulturně znevýhodněných rodin z Berouna a Hořovic. Přestože od státu nedostáváme žádnou podporu, společně s Hořovicemi jsme zvládli tábor připravit tábor i letos.

Už po čtvrté se děti sejdou v lokalitě Záskalák v Mrtníku u Komárova. Budou spát v podsadových stanech, na místě bude táborová kuchařka, o cca 30 děti se bude starat pět vedoucích.

Děti ze znevýhodněných rodin bývají osamělé, nedokážou si najít místo mezi vrstevníky, neumějí si najít vhodné kamarády, tráví volný čas bezcílně. Jejich často smutné dětství se může vyvinout v rizikové chování, které se může vyvinout do protiprávního jednání Právě v jejich věku se zvyšuje pravděpodobnost selhání (počínající záškoláctví, vyvolávání konfliktních situací, apod.

Tábor je pro nás velmi důležitou akcí, řada dětí absolvuje pobyt mimo město a svou rodinu poprvé v životě. Mnoha z nich jsme pomocí darů zajišťovali alespoň základní oblečení a obutí. Většina dětí je nadšená, osvojí si vědomosti a znalosti, které jim v běžném životě chybí, vytvoří si sociální vazby. Program tábora je zaměřen na rozvoj sociálních dovedností, toleranci a předcházení rizikového chování, se kterým se tyto děti v běžném životě setkávají. Děti se budou moci zdokonalit ve vzájemné komunikaci či v řešení konfliktů. Tábor navštíví mimo jiné i zástupci městské a státní policie. Táborové aktivity budou rovněž zaměřeny na prevenci šikany a rizikového chování.

Pro nás jako pro město je důležité také to, že prostřednictvím dětí můžeme pozitivně působit na dospělé členy rodiny, čímž se snižuje možná společenská nebezpečnost jejich chování.

Vytvořeno: 29. 7. 2021
Poslední aktualizace: 29. 7. 2021 12:48