Tip na výlet: prezentační jízda vlakem

Arriva se v neděli představí se svým rychlíkem na lince z Prahy do Rakovníka. Od prosince tu začne jezdit každý den. V neděli 21. července vyrazí na Kladensko a Rakovnicko motorový vlak Arrivy, která letos v prosinci nahradí na zdejších rychlících České dráhy. Při prezentační jízdě vezme všechny zájemce zdarma na výlet do železničního muzea v Lužné u Rakovníka nebo na Křivoklát. Vlak si mohou přijít prohlédnout i zájemci o práci stevardů či strojvedoucích.

„Zveme na projížďku všechny, kteří se chtějí na náš vlak třeba jen podívat nebo se svézt a vyzkoušet si už dopředu, jaké bude cestování rychlíky Praha – Rakovník od letošního prosince,“ říká ředitel společnosti Arriva vlaky Jiří Nálevka. „Standardem našich vlaků jsou pohodlné široké sedačky, wifi připojení k internetu, zásuvky na dobíjení telefonu nebo notebooku a cestou je všem k dispozici bezplatně také pitná voda, aby se cestující mohli kdykoliv osvěžit.“

Arriva začne jezdit v prosinci z hlavního města celkem na třech rychlíkových linkách:

•             Praha – Kladno – Rakovník

•             Praha – Mladá Boleslav – Turnov – Tanvald

•             Praha – Beroun – Písek – České Budějovice

„Zveme na nedělní jízdu také všechny zájemce o práci strojvedoucích nebo stevardů, řadu nových kolegů hledáme i na Rakovnicku a Kladensku. Stevardům nabízíme skoro 30 tisíc korun, strojvedoucím jako základ 50 tisíc korun a k tomu 15 tisíc náborový příspěvek. Přijďte se na náš vlak podívat a zeptat se nezávazně i na možnost práce u Arrivy,“ doplnil Jiří Nálevka.

Nedělní jízda Arrivy Praha – Rakovník

Rychlík Arrivy je určený pro širokou veřejnost, jízdné se v něm však v neděli platit nebude. Hodí se i pro víkendové výlety do Lán, Křivoklátských lesů nebo do železničního muzea v Lužné u Rakovníka.

Vzhledem k rekonstrukci Negrelliho viaduktu pojede rychlík Arrivy z centra Prahy přes Smíchov a Zličín.  Ráno vlak odjíždí z pražského hlavního nádraží v 9:41, cestujícím z hlavního města zastaví také na severním nástupišti smíchovského nádraží a na Zličíně a dále už bude pokračovat jako dnešní rychlíky přes Kladno do Rakovníka. V Rakovníku připravila Arriva pro veřejnost a pro zájemce o práci delší prezentaci.

Stanice Čas prezentace Arrivy

Rakovník             11:54–12:52

Z Rakovníka se vlak vydá do Prahy přes Křivoklát, Beroun a Karlštejn. Detailní jízdní řád najdete zde.

„Cestu na Kladensko a Rakovnicko jsme naplánovali tak, aby si lidé mohli vlak ve městě jen prohlédnout nebo se s námi i kousek svézt. Pro děti jsme připravili výtvarné soutěže. Ten nebo ta nejšikovnější si od nás odnese Lego. Pro dospělé máme zase dopravní kvízy, ve kterých je hlavní výhrou iPhone,“ doplnil Jiří Nálevka.

Vytvořeno: 18. 7. 2019
Poslední aktualizace: 18. 7. 2019 13:18