Tříkráloví koledníci zpívali v átriu berounské radnice

Do átria radnice zavítali ve čtvrtek 9. ledna malí tříkráloví koledníci z Katolické mateřské školy v Berouně.  Na dobročinné účely přispěli místostarostové Michal Mišina a Dušan Tomčo i řada zaměstnanců radnice.

Tříkrálové koledníky můžete v ulicích města potkat až do 14. ledna, kdy bude sbírka ukončena. Výnos z kasiček se ihned po ukončení sbírky rozpečetí za dohledu pracovníka MÚ a ukládá na oficiální celostátní účet, 65 % celkového výnosu se vrátí zpět do regionu –  na podporu Terénní pečovatelské služby Charity Beroun. Jedná se o péči o seniory a zdravotně postižené, kterým je poskytována péče v jejich domácnostech. do Terénní péče Charity Beroun. Zbývajících 35 % je určeno na rekonstrukci azylového domu pro matky a rodiny s dětmi sv. Maří Magdalény v Kralupech nad Vltavou, sociální bydlení a pomoc rodinám v nouzi a na zdravotní péči v Ugandě. Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí u nás a letos probíhá již podvacáté.

Vytvořeno: 9. 1. 2020
Poslední aktualizace: 9. 1. 2020 11:47