Ulice Viničná a Na Vinici budou jednosměrné

Na základě požadavků občanů a  s ohledem na bezpečnost provozu přistoupilo město k místní úpravě provozu v ulicích Viničná a Na Vinici. Nově budou obě ulice jednosměrné. Na křižovatce „U Zelených“ opakovaně docházelo při odbočování z Okružní do Viničné ulice k nebezpečným situacím.

"Dalším důvodem této úpravy je dlouhodobý nedostatek parkovacích míst pro místní obyvatele. Parkující vozidla brání průjezdnosti komunikace zejména pro vozy integrovaného záchranného systému. Zjednosměrnění ulic by mělo pomoci tento problém vyřešit a celkově přispět ke zklidnění dopravy v této oblasti," vysvětlil místostarosta Dušan Tomčo.

Změna dopravního značení proběhne během měsíce září. Do ulice Viničná nově nebude možné odbočit z ulice Okružní a bude se jezdit ulicí Zahořanská. Ulice Na Vinici bude jednosměrná ve směru od městského hřbitova do Talichovy ulice. V celé oblasti místních komunikací platí přednost zprava a stání je povoleno jen na vyhrazených místech.

„Ve Viničné ulici se může jednat o dočasnou úpravu do doby, než bude provedena její rekonstrukce včetně úpravy křižovatky U Zelených. Ve zjednosměrňování ulic bychom chtěli pokračovat i v dalších berounských ulicích, kde to situace z hlediska bezpečnosti provozu vyžaduje,“ doplnil místostarosta Michal Mišina.

Podrobně jsou změny vyznačeny na přiložených mapkách.

Vytvořeno: 1. 9. 2021
Poslední aktualizace: 1. 9. 2021 15:23