UPOZORNĚNÍ: Koupaliště na Velkém sídlišti je uzavřeno, po vyčištění vody by se mohl provoz obnovit v pátek 1

Při pravidelném odběru vody ve venkovním koupališti na Velkém sídlišti, který provádí Krajská hygienická stanice, se ukázalo, že je voda závadná. Laboratorní rozbor prokázal přítomnost stafylokoků a koupaliště proto muselo být uzavřeno.

Situaci zkomplikoval velmi špatný stav dávkovacího zařízení pro chlorování vody, které je již na hranici své životnosti. Po skončení letní sezóny čeká koupaliště první etapa rekonstrukce. Nicméně město Beroun chce pro své občany zachovat provoz v letním období. Provozovatel koupaliště - společnost AVE CZ - se dohodl s Krajskou hygienickou stanicí, že po vyčištění vody budou provedeny další odběry, a pokud bude vše v pořádku, provoz koupaliště bude v pátek obnoven. O opětovném otevření koupaliště vás budeme informovat na webu města i na facebooku. Dodejme, že kvalita vody se bude i nadále přísně kontrolovat.

Vytvořeno: 2. 7. 2019
Poslední aktualizace: 2. 7. 2019 09:49