V Berouně se konalo štábní cvičení ZDROJE 2018

V Berouně v úterý 6. listopadu začalo štábní cvičení ZDROJE 2018, které zahájila starostka města Soňa Chalupová. Zástupce Státní správy hmotných rezerv předal Krizovému štábu města Beroun rozhodnutí vlády o vyhlášení nouzového stavu.

Zadané úkoly pro krizový štáb zní: v důsledku prudkých dešťů v nočních hodinách došlo k zaplavení centra města a je nutná evakuace osob ze zaplavených oblastí. Silné větrné poryvy navíc způsobily přerušení dodávky elektrické energie. Občané části Beroun - Závodí jsou v důsledku těchto událostí bez pitné vody.

Členové krizového štábu a pracovních skupin budou na splnění úkolů pracovat do středy 7. listopadu do odpoledních hodin, kdy státní dozor společně se starostkou města cvičení vyhodnotí.

Vytvořeno: 6. 11. 2018
Poslední aktualizace: 27. 11. 2018 12:32