V komunitním centru vznikly dvě nové třídy mateřinky

Kolaudační prohlídka dvou nových tříd mateřské školy s kapacitou 44 míst proběhla v pátek 29. srpna v přízemí komunitního centra v Bezručově ulici, kde donedávna sídlilo denní centrum pro osoby bez přístřeší. Prostory je nyní potřeba ještě dovybavit nábytkem. Zahájení provozu se předpokládá během měsíce září.

Děti budou moci využívat také hřiště, které vzniklo hned vedle školky.
Náklady na toto předškolní zařízení si vyžádaly přes 7,5 miliónu korun.  "Díky skvělé práci našeho odboru územního plánování a regionálního rozvoje se nám podařilo ve velmi krátké době zpracovat žádost o dotaci a získat od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy částku ve výši 3,7 milionu korun.  Dalších 3,9 milionu korun poskytla městu na základě plánovací smlouvy developerská firma, která v sousedství školky staví bytový komplex,“ uvedl místostarosta Michal Mišina. Nové zázemí pro předškolní děti, které bude patřit pod Mateřskou školu Drašarova, si v pátek prohlédla starostka Soňa Chalupová a místostarostové  Michal Mišina a Dušan Tomčo.

Vytvořeno: 30. 8. 2019
Poslední aktualizace: 3. 9. 2019 13:35