V roce 2023 bude Beroun etapovým městem, prozradil Josef Zimovčák

Beroun se již podruhé stal partnerským městem charitativní cyklotour Josefa Zimovčáka „Na kole dětem“, jejímž cílem je podpořit onkologicky nemocné děti. Cyklistický peloton vyjel 10. června napříč Českou republikou z Hlučína a v úterý 16. června se při své šesté etapě z Písku do Družce zastavil na Náměstí Joachima Barranda v Berouně, kde pro účastníky akce připravilo město občerstvení. Přivítat je přišla berounská starostka Soňa Chalupová a místostarosta Michal Mišina.

Při krátkém vystoupení na pódiu Josef Zimovčák prozradil, že už za tři roky by se Beroun měl stát etapovým městem této charitativní akce. Na pódium pozval také dvě významné osobnosti, které mezi cyklisty nemohly chybět - profesora  Jana Pirka a handicapovaného cyklistu Jiřího Ježka, pro nějž byla návštěva Berouna srdeční záležitostí. Strávil zde totiž velkou část svého dětství.
Letošní 1238 kilometrů dlouhé putování „Na kole dětem“ skončí 20. června v Hlučíně, který je cílovou zastávkou poslední, 10. etapy.
Nadační fond Josefa  Zimovčáka vznikl v roce 2010 jako benefiční součást sportovního projektu Na kole dětem. Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti zákeřnému onemocnění. Svojí činností se především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí. Pokud i vy chcete přispět, můžete se zapojit do veřejné sbírky a zaslat libovolnou částku na účet nadace: 107-484410267/0100.

Vytvořeno: 16. 6. 2020
Poslední aktualizace: 16. 6. 2020 16:17