Výstava Má vlast cestami proměn představuje také Beroun

Město Beroun se letos zapojilo do projektu Má vlast cestami proměn. Putovní výstava již dvanáct let přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině. Výstava všech obdivuhodných proměn z celé České republiky odstartovala v červnu na Vyšehradě. Poté se jednotlivé části výstavy vydaly na cestu po svých krajích. Ve Středočeském kraji, který letos prezentuje 21 projektů, byla výstava zahájena ve čtvrtek 16. července v Lysé nad Labem. Má na ní zastoupení i město Beroun, a to díky proměně budovy Muzea berounské keramiky.

„Jsem moc rád, že se toho významného projektu můžeme zúčastnit.  Líbí se mi myšlenka představit lidem místa, která se podařilo přeměnit či obnovit. Je skvělé vidět na jednom místě tolik lidí, kterým není historie lhostejná a do proměn jednotlivých staveb vkládají svou energii,“ uvedl místostarosta Dušan Tomčo. Ten při zahájení středočeské části výstavy spolu s ředitelem MKC Zdeňkem Veselým převzal i ocenění, které bude umístěné na budově muzea.

Výstavu Má vlast cestami proměn můžeme vřele doporučit. Pokud se vám nechce putovat až do Lysé nad Labem, nevadí. Výstavu budete moci zhlédnout i v Berouně, a to v březnu příštího roku.

Vytvořeno: 22. 7. 2020
Poslední aktualizace: 23. 7. 2020 10:15