Za odstranění graffiti platíme vlastně všichni

Beroun bojuje s graffiti již řadu let, ale v tomto případě je potřebná spolupráce s občany. Problém se sprejerstvím totiž neustává.

Ačkoli se před nedávnem podařilo městským strážníkům dopadnout dvě skupiny, které sprejem ničily soukromý majetek, opět se objevily další obrazce. A to v centru města. Nově opravenou farní zeď si výtržníci vybrali již jednou a nyní zde přibyl další výtvor.

Pokud máte nějaké informace, které by mohli vést k dopadení pachatele, sdělte je státní či městské policii. Víte, čí je to podpis? Kdo se touto formou baví na cizí účet? Pokud pomůžete odhalit výtržníka, nesnižujete se k udávání. Naopak pomůžete k odhalení trestného činu, kterým ničení cizího majetku je. Navíc je potřeba si uvědomit, že opravu řady posprejovaných objektů hradí město ze svého rozpočtu. Tedy z peněz všech občanů. A určitě si všichni umíme představit lepší využití těchto prostředků, třeba do nového dětského hřiště, sportoviště nebo na rekonstrukci chodníků.

Mimo to město přes časem schválilo vyplácení jednorázové odměny pro oznamovatele. Peníze budou vyplaceny v případě, že informace povede až k potrestání pachatele.

Vytvořeno: 5. 4. 2019
Poslední aktualizace: 5. 4. 2019 11:59