Za založení černé skládky hrozí vysoká pokuta

Díky podnětům všímavých občanů se podařilo na území města odhalit další dvě černé skládky. „Pracovníci AVE likvidovali odpad za garážemi v lokalitě Na Máchovně a v lese nad Jarovem, kam někdo odvezl větší množství dřevěných desek a prken. Velký úklid drobného odpadu proběhl v lednu také na břehu Berounky naproti pekárně. Bezohledné chování některých našich spoluobčanů zbytečně stojí peníze nás všechny,“ připomněl místostarosta Michal Mišina.

Přitom by stačilo využít možnosti zdarma odložit objemný odpad ve sběrném dvoře nebo používat odpadkové koše.
Městská policie všechny podobné případy dokumentuje a její úspěšnost při odhalování původců nelegálních skládek je poměrně vysoká. V minulosti již bylo za založení černé skládky uděleno několik pokut. Maximální výše za porušení městské vyhlášky o nakládání s odpadem může přitom být až 50 tisíc korun. Za černou skládku je považován také stavební materiál z rekonstrukce bytu, suť, nábytek a další odpad odložený vedle kontejnerů.
Je tedy i na nás všech, abychom byli ke svému okolí víc všímaví. Pokud zpozorujete, že někdo nedovoleným způsobem odkládá odpad, kontaktujte městskou policii na lince 156. V jakém prostředí budeme žít, záleží jen na nás. Můžete nám také napsat na: podnety@muberoun.cz.

Vytvořeno: 11. 1. 2021
Poslední aktualizace: 11. 1. 2021 15:54