Začala oprava hradební bašty

Pod přísným dohledem památkářů probíhá plánovaná oprava jižní části městských hradeb, kterou město zahájilo v polovině června. Tým odborníků se v první etapě zaměřil na hradební baštu v ulici Na Parkáně, která je v havarijním stavu. Navíc zde hradby lemují městský park, který po celý den využívá mnoho lidí.

Podle Doroty Havlíkové z Národního památkového ústavu bylo nejprve potřeba stavbu důkladně zajistit, aby nedošlo k ještě většímu poškození památky a zároveň nebyla ohrožena bezpečnost lidí, kteří na opravě pracují. V současné době jsou dokončeny průzkumné sondy, na jejichž základě bude stanoven postup opravy. S ohledem na estetiku a stavebně historický vývoj se oprava bašty plánuje na několik měsíců. Po tuto dobu zůstane část parku Na Parkáně uzavřena. V dalších letech se podle možností městského rozpočtu počítá s opravou dalších úseků jižních hradeb vedoucích od Pražské brány až k hotelu Grand.

Vytvořeno: 16. 7. 2020
Poslední aktualizace: 16. 7. 2020 11:40