Začala rekonstrukce ulice Karla Čapka

Dnešním dnem stavební firma zahájila plánovanou rekonstrukci ulice Karla Čapka, a to od křižovatky s ulicí Košťálkova až za křižovatku s ulicí Ke Koupališti. Staveniště bylo předáno v úterý 6. dubna a rekonstrukce by měla být dokončena v červnu ještě před zahájením sezóny venkovního koupaliště.

Co rekonstrukce přinese

„V rámci této stavební akce dostane silnice nový povrch, stejně tak i chodníky, rozšíří se počet parkovacích stání, instalujeme nové veřejné osvětlení a pozornost věnujeme také zeleni. Vysadíme zde 19 nových stromů, dále keře a cibuloviny. Celkově tak dojde k úpravě celého prostranství,“ přiblížil změny místostarosta Michal Mišina. Stromy ale bude možné zasadit až ve vhodném vegetačním období, tedy v říjnu.

Dopravní omezení

V současné chvíli kvůli rekonstrukci dochází v této lokalitě k dopravnímu omezení. Část ulice Karla Čapka je uzavřená a zbytek ulice umožňuje obousměrný provoz. Zároveň prosíme řidiče parkující v této lokalitě o dodržování dopravního značení. Parkování v části ulice Karla Čapka, která neprochází rekonstrukcí, i v sousední ulici Ke Koupališti je i nadále možné, jen je potřeba zachovat tzv. točny, které vymezují dopravní značky.

Dlouhodobé investice do infrastruktury

Město Beroun do rekonstrukcí ulic investuje dlouhodobě, a to i v oblasti Velkého sídliště. Například v minulém roce se kompletní opravy, nové zeleně a chodníků dočkala ulice Ke Koupališti a části ulic Mládeže a Švermova.

Vytvořeno: 7. 4. 2021
Poslední aktualizace: 7. 4. 2021 15:54