Začátek rekonstrukce železničního přejezdu přidělal problémy chodcům

V pátek 17. dubna zahájily České dráhy, respektive firma Strabag rekonstrukci železničního přejezdu v Pražské ulici na Závodí. O nutnosti rekonstrukce SŽDC jako vlastník informoval město Beroun, přejezd byl dle odborníků v havarijním stavu.

Firma, která stavbu provádí, se zavázala zajistit bezpečný přechod. To se ale v prvních hodinách po zahájení stavebních prací nestalo a lidé, kteří se chtěli z této části Závodí dostat do centra města, museli překonávat koleje. To přidělalo problémy především starým lidem nebo maminkám s kočárky.

„Když jsme zjistili, jak složitě musí občané přecházet staveniště, začali jsme jednat a požadovali jsme okamžité vyřešení situace. Od zástupců firmy jsme se dozvěděli, že s přechodem pro chodce počítají, ale v dopoledních hodinách ho prý nešlo zrealizovat kvůli stavebním pracím na kolejišti. Před polednem už ale začali dělníci situaci řešit a nyní se už lidé včetně maminek s kočárky dostanou na druhou stranu kolejí po provizorním dřevěném přechodu,“ uvedla starostka města Soňa Chalupová.

Rekonstrukce železničního přejezdu se dotkla i řidičů, kteří musí využít objízdnou trasu a musí využít sousední přejezd v ulici Vrchlického, odkud se dostanou zpět na ulici Pražská. Toto omezení nebude trvat dlouho, stavební práce mají skončit v úterý 21. dubna.

Vytvořeno: 17. 4. 2020
Poslední aktualizace: 20. 4. 2020 15:02