Začíná oprava ulic Švermova a Ke Koupališti na Velkém sídlišti

Město pokračuje v rekonstrukci ulic na Velkém sídlišti. Po dokončení opravy části ulice Mládeže se nyní stavební aktivity přesouvají nad Třídu Míru. Pracovníci dodavatelské firmy Strabag zahájili v pondělí 12. října práce na 1. části Švermovy ulice od křižovatky s Košťálkovou ulicí až po křižovatku s ulicí Ke Koupališti, jejíž rekonstrukce je součástí této akce. Práce na obou ulicích by měly skončit ještě letos.

„V příštím roce bychom pak chtěli zahájit rekonstrukci prostranství před Hvězdou a budeme pokračovat v projektové přípravě ulice Karla Čapka v úseku od křižovatky s Košťálkovou ulicí až po venkovní koupaliště. Současně projektujeme i zbývající části Švermovy ulice, kde ale s ohledem na plánovanou rekonstrukcí Penny Marketu musíme projekt koordinovat s vedením tohoto obchodního řetězce,“ vysvětlil místostarosta Michal Mišina.

Zdůraznil přitom, že postup oprav jednotlivých ulic v této lokalitě musí probíhat na etapy, aby byla zachována dopravní obslužnost této části Velkého sídliště. „V rámci všech rekonstrukcí ulic se vedle zlepšení stavu komunikací zaměřujeme rovněž na zvýšení počtu parkovacích míst při minimalizování zásahu do zeleně,“ dodal berounský místostarosta. V rámci rekonstrukcí ulic se také počítá s výsadbou nových stromů, keřů i záhonů s trvalkami.

Vytvořeno: 9. 10. 2020
Poslední aktualizace: 14. 10. 2020 12:23