Zákaz vjezdu tranzitní dopravě může být brzy realitou

Město Beroun se připojilo k návrhu měst a obcí v okolí krajské silnice II/605, aby se na této komunikaci omezila tranzitní doprava. Co to konkrétně znamená a co by tento krok přinesl Berounu? V katastru města Beroun od silnice Pražská až po silnici Plzeňská by nebyl umožněn vjezd tranzitním vozidlům nad 12 t, která mohou jet po D5. Podobné omezení již platí v Plzeňském kraji například v okrese Rokycany, nyní se přidávají i města a obce na Berounsku a Hořovicku.

V současnosti mají žádost připravenu města Žebrák a Zdice, o tomto kroku uvažují Loděnice. Města Beroun společně s Královým Dvorem by se chtěla k tomuto projektu také přidat. Dnes proběhla koordinační schůzka za účasti místostarosty Michala Mišiny na odboru dopravy Středočeského kraje, který s omezením tranzitní dopravy na  II/605 v celém úseku od Hranice s Prahou – západ až po Plzeňský kraj souhlasí a bude celý projekt společně s KSÚS koordinovat.

Vytvořeno: 29. 6. 2020
Poslední aktualizace: 29. 6. 2020 17:39