Zástupci Berouna jednají s developerem o vhodné přístupové cestě pro stavební stroje 1V lokalitě Na Veselé v prostoru mezi golfovým hřištěm a Višňovkou plánuje investor zahájit výstavbu rodinných domů. Stavební práce by měly být zahájeny ještě v letošním roce. Územní povolení na projekt bylo vydáno již před deseti lety, v minulém roce byl ale projekt přepracován, developer zmodernizoval plánované stavby a snížil počet bytových jednotek.

Vedení města Beroun nyní s developerem vyjednává podmínky, aby dopad nové výstavby na místní obyvatele byl co nejnižší. Jedná se především o průjezd stavebních strojů rodinnou zástavbou na Závodí. „Nechceme, aby se těžká stavební technika pohybovala v ulicích od křižovatky Slavašovská – Pražská a pokračovala ulicí Na Veselou. Především ulice Na Veselou svými parametry neodpovídá průjezdu nákladních aut. V nejužším místě je široká jen přibližně pět metrů a navíc zde nejsou chodníky, které právě kvůli nedostatečnému prostoru nelze vybudovat. Proto jsme s developerem vyjednali, že tato vozidla budou využívat silnici od Zabitého směrem na golfové hřiště,“ upozornil místostarosta Michal Mišina. Jak dále upozornil, tato komunikace by měla být dokončena v jarních měsících letošního roku.

V souvislosti s jejím dokončením město Beroun uvažuje o dopravních úpravách ulice Na Veselou. „Zvažujeme tuto silnici převést na jednosměrnou nebo zakázat průjezd,“ přiblížila možné úpravy starostka Soňa Chalupová. Tyto úpravy by vedly ke zklidnění dopravní situace v této části města a zvýšení bezpečnosti chodců.

Vytvořeno: 24. 2. 2020
Poslední aktualizace: 24. 2. 2020 14:46