Zástupci města Beroun hledali v Prachaticích inspiraci

V květnu ziniciaoval předseda Komise cestovního ruchu a zastupitel Radek Dolejš návštěvu zástupců Berouna v Prachaticích a v Hluboké nad Vltavou.

V Prachaticích byl hlavním cílem areál lesních her, který získal jedno z ocenění v soutěži Stavba roku a rychle si získal na velké oblibě nejen u místních.

„Areál je opravdu skvělý a získali jsme řadu podnětů pro podobné připravované projekty v Berouně. Rádi bychom, aby něco podobného vzniklo u řeky Berounky  a na Městské hoře případně jiných lokalitách. Propojit zábavu se vzděláváním a výchovou ke vztahu k přírodě je hlavním posláním a cílem,“ řekl místostarosta Berouna Dušan Tomčo, který ještě spolu s architektkou města Danou Vilhelmovou Prachatice navštívil.

„Byla jsem opravdu nadšená, s jakou logikou projektant areál vymýšlel. Jednotlivá zastavení jsou určena pro všechny generace – od nejmenších až pro seniory. Určitě se některé nápady budeme snažit implementovat i v Berouně,“ dodala architektka města. Navíc na podobné projekty jsou vypsány dotace na MMR ČR, které bychom co nejdříve rádi využili i v Berouně. Na schůzce s vedením  prachatické radnice však přišlo slovo na péči o historické památky či kamerový systém městské policie.

Výjezd na jih Čech pokračoval do Hluboké nad Vltavou, kde nás ve volnočasovém areálu přivítal jeho jednatel a hlubocký radní David Šťastný. „Vedle provozu a inspirace nás především zajímala vybudovaná hřiště pro pálkovací sporty a moc bychom chtěli, aby něco podobného vzniklo brzy v Berouně i pro berounské Piranhas. Na jihu Čech jsme opravdu našli spoustu inspirace,“ shrnul vše berounský místostarosta.

Vytvořeno: 31. 5. 2021
Poslední aktualizace: 31. 5. 2021 11:03