LYŽOVÁNÍ: Lyžařský kurz Lienz 2019

Letošní lyžařský kurz 2. základní školy v Berouně, který se konal v termínu 16. – 22. 2., se opravdu vydařil. Vybrané místo v rakouském městečku Lienz bylo ideální, ať už díky příjemné atmosféře nebo možnosti výběru sjezdovek v nedalekém lyžařském středisku.

Vzhledem k minulým ročníkům, kdy se lyžovalo například na Šumavě, kde to ale také nebylo špatné, všichni účastníci pocítili a též ocenili velkou změnu ve kvalitě sjezdovek, jiný přístup rakouské obsluhy v restauracích a na svazích a nakonec i skvělý personál v našem penzionu. Od prvního dne až po den odjezdu bylo opravdu nádherné počasí a dokonce i při lyžování v lyžařském středisku Zettersfeld ve výšce až 2 200 m. n. m. jsme rozepínali bundy a svlékali mikiny, protože v klasickém zimním lyžařském oblečení se to nedalo vydržet. Bylo naprosto jasno a slunce krásně opalovalo. Z důvodu velkého věkového rozdílu a schopností lyžařů a snowboarďáků bylo nutné vytvořit 4 družstva - 3 lyžařská a 1 snowboardové. Mnoho žáků se posunulo na vyšší úroveň nebo se alespoň naučilo na lyžích stát, protože pár jedinců stálo na lyžích vůbec poprvé. Absolutní začátečníci měli velké štěstí, že mohli svou první lyži nasadit zrovna na tak krásných sjezdovkách. Kvalita zasněžených svahů byla úžasná, měli jsme široký výběr ze sjezdovek černých, červených i modrých. Nikde nebylo žádné bahno nebo holá místa, ačkoliv město sněhem zasypané nebylo. Kvalita sjezdovek byla opravdu dobrá po celý týden. Samotné ubytování bylo vyhovující, atmosféra horské chaty Gastof Lavanterhof skvělá a výhled z oken byl nádherný. Z chaty bylo vidět i na malý kostelík usazený na kopcích nad vesničkou, ke kterému se vydala menší skupinka našich žáků, převážně ze starších ročníků. Až mrazilo, jak to u kostelíka bylo krásné, výhled byl na celé městečko.

Určitě se všichni shodneme, že tento lyžařský kurz byl nejlepší za poslední dobu a že všem účastníkům budou chybět Rakušané i krása samotného městečka Lienz a hlavně jeho parádních nekonečných sjezdovek.

4. 3. 2019

Jasmína Callerová – žákyně 9. ročníku