Obsah

PLAVÁNÍ: Berounští plavci vyplavali na Olympiádě dětí a mládeže deset medailí

Typ: ostatní
PLAVÁNÍ: Berounští plavci vyplavali na Olympiádě dětí a mládeže deset medailí 1
Ve dnech  23. – 28. června  2019 se někteří z berounských plavců kvalifikovali na nejprestižnější soutěž v roce a to Letní olympiádu dětí a mládeže v Liberci. Do Liberce se sjelo kolem 3 500 sportovců, kteří soutěžili v různých sportech za svůj kraj. Ve výběru Středočeského kraje se objevili jména plavců z TJ LOKOMOTIVY BEROUN pod vedením jejich trenérky Anety Pokorné  a to: Jan Valečka, Štěpán Palata, Martin Hončík, Barbora Míková a v neposlední řadě velmi úspěšná Zuzana Křížová.

I přes velkou konkurenci se plavci Středočeského kraje nenechali zaskočit a zodpovědně reprezentovali kraj.  V celkovém hodnocení plavání chlapci skončili třetí a děvčata druhé. Konečné hodnocení Středočeského kraje za všechny sporty součtem bodů se umístil na skvělém druhém místě.

V ročníku 2005 se na skvělém stříbrném místě s osobním rekordem umístil, a na stupně vítězů vystoupal pro olympijskou medaili Jan Valečka na 200 metrů motýlek.

Pozadu nezůstal ani jeho oddílový kolega Štěpán Palata, který si  domů  odvezl dvě medaile z individuálních disciplín. Pro stříbro si dohmátl na 100 metrů motýlek a bronzovou medaili přidal na 200 metrů polohový závod. Na disciplíny 100 metrů prsa a 100 metrů volný způsob si Štěpán  doplaval pro krásné čtvrté místo.

V dívčím zastoupení reprezentovala ve středočeských barvách Zuzana Křížová, která si odvezla pět medailí z individuálních závodů. Zuzka potvrdila svou formu již na Mistrovství ČR, kdy si odvezla šest zlatých medailí z individuálních závodů. Na olympiádě si Zuzka nenechala ujít další příležitost na zlaté tentokrát olympijské medaile. Pro zlato si vyskočila na bednu v závodě na 50 a 200 metrů volný způsob, 100 a 200 metrů motýlek. Stříbro přidala na 400 metrů volný způsob.

Barbora Míková ročník 2007 nezůstala pozadu a vybojovala dvě stříbrné medaile, kdy si vedle své oddílové kolegyně Zuzany vystoupla na stupně vítězů pro medaili na 50 metrů volný způsob. Druhé stříbro si vyplavala na 100 metrů volný způsob. V závodě na 200 metrů polohový závod si Bára dohmátla pro čtvrté místo.

Ve štafetových závodech se chlapecká štafeta 4x50 metrů volný způsob umístila na bronzové příčce ve složení: Jan Valečka, Štěpán Palata, Kristián Kameš (Kladno), Denis Borovka (Kladno).

Dívčí štafety ve kterých se ukázala plavkyně berounského oddílu Zuzana Křížová, vybojovali na 4x50 metrů polohový závod stříbro a na 4x50 metrů volný způsob ve velmi napínavém závodě zlatou medaili. LoBe

Vytvořeno: 2. 7. 2019
Poslední aktualizace: 2. 7. 2019 07:15