Obsah

PLAVÁNÍ: Berounští závodníci na mistrovství Evropy

Typ: ostatní
Na začátku srpna hostila račická Labe Arena juniorské mistrovství Evropy v dálkovém plavání. Na umělém kanálu byly v jednotlivých věkových kategoriích na programu individuální závody na 5, 7,5 a 10 kilometrů.

Nejlepším z českých reprezentantů byl svěřenec trenérky Simony Pokorné - David Ludvík z Lokomotivy Beroun na trati 7,5 km, který obsadil senzační 11. místo. Tento závod měl vyrovnaný průběh, když se v čele držela velmi početná a silná skupina s českým plavcem Davidem Ludvíkem. V předposledním kole se ale vpředu oddělila desítka plavců, kteří bojovali v závěrečném kole o medaile. Zlatou získal Rus Aleksandr Stěpanov, stříbro David Betlehem z Maďarska a bronz Španěl Pol Yagues. Další odchovanec Lokomotivy Beroun - Tadeáš Neliba doplaval na 36. místě.

Vytvořeno: 13. 8. 2019
Poslední aktualizace: 13. 8. 2019 07:29