Obsah

PLAVÁNÍ: Zuzana Křížová si přivezla z letního mistrovství ČR osm zlatých

Typ: ostatní
PLAVÁNÍ: Zuzana Křížová si přivezla z letního mistrovství ČR osm zlatých 1Poprvé se 12tiletí sjeli ke svému Letnímu mistrovství ČR do Novýho Jičína, kde vedle 211 kvalifikovaných plavců ze 107 oddílů opět nechyběla berounská výprava svěřenci trenérky Anety Pokorné ve složení: Zuzana Křížová, Bára Míková, Martin Hončík, Matěj Palata a Dominik Dvořák.

Do minulého roku tito žáci absolvovali pouze Letní pohár ČR - Čechy. Přestože pro ně bylo mistrovství celé ČR novinkou , tak se berounští ničeho nezalekli a předvedli na Moravě velké výkony.   Zatímco pro D. Dvořáka  byla již samotná zdařilá kvalifikace na šampionát úspěchem, tak pro ZUZANU KŘÍŽOVOU  to byly medailové žně . Ve všech svých šesti individuálních  startech     (50K,100K,400K,800K,100M a 200M ) získala titul Mistra republiky ČR a stala se  , tak nejúspěšnější  závodnicí šampionátu.  Další závodnicí byla Barbora Míková , která také  výrazně promluvila do výsledkové listiny a to když jí o "dohmat" uteklo  třetí místo na 50K a 400K , a tak hned dvakrát skončila  na nepopulárním čtvrtým místě. Další umístěním se vešla ještě do první desítky nejlepších : 5.100Z, 5.100K,6.200K a 7. 200Z. V  chlapecké části se představil za Lokomotivu  Beroun Matěj Palata kterému se podařilo do první desítky dostat jen jednou a to na 100M když skončil na krásném sedmém místě. Ostatní umístění sice v první desítce nebyly ( 12.50K,14.100K,21.100PZ,22.200K) , ale přesto se mohl radovat ze skvělých osobních rekordů , tak jako jeho oddílový kolega Martin Hončík který se probojoval do první Top desítky hned dvakrát ( 8.100PZ a 9.400PZ )  . V ostatních disciplínách skončil : 12.200PZ, 13.200P, 14.100P. Když si ostatní kromě Zuzky Křížové , která měla již několik medailí mysleli ,že jim to na Moravě již nezacinká , tak  Den „D“ přišel v neděli. Nejprve ve štafetovém  závodě 4x 50PZ mix když se berounští ve složení : B.Míková,M.Hočík, M.Palata a Z.Křížová snažili ukázat jak umí bojovat a ve velkém konkurenčním boji si dojeli pro vítězství a  titul Mistr republiky ČR . To jim však nestačilo a na závěr závodů se snažili poprat o další medaili ve štafetovém závodě na 4x 50K mix ve složení : M.Hončík,B.Míková,M.Palata a Z.Křížová   a opět si v závěrečních metrech doplavali pro zlato a další titul Mistr republiky ČR.