TANEC: Velká cena Města Berouna

V sobotu 2.listopadu se v prostorách kulturního domu Plzeňka uskutečnila taneční soutěž Velká cena města Berouna, kterou již 22 let, za významné finanční podpory města Beroun, pořádá Taneční klub Romany Chvátalové.

Soutěže se zúčastnilo 115 tanečních párů z celé ČR a dokonce i jeden pár ze Slovenska..

Protančili jsme nebývale úspěšný ročník neboť během dne proběhlo neuvěřitelných 230 startů. Berounský klub zastupovalo 7 párů.

V Juniorských kategoriích I a II nás reprezentovali v taneční třídě D hned tři taneční páry Marek Rychlý s Barborou Paterovou,  získali 3.místo v Jun I D STT, v latině bohužel bramborovou medaili. Ve starší kategorii Junior II D STT si Oldřich Nejedlý s Kristýnou Kozákovou vytančili bronz. Filip Grygar a Adéla Marešová bodovali v této kategorii jak 3.místem v latině, tak stříbrným standardem. V dospělé kategorii třídy D tančil nově složený pár Miloš Kořínek s Kateřinou Hornou, jejich taneční debut zatím nebyl medailí odměněn. Tomáš Havelka s Pavlínou Khailovou také zatím sbírají zkušenosti. Z kategorie Junior I Synchro Dance (latinsko-americké tance pro dvojici dívek, které tančí společně vedle sebe LATT choreografie) si Eliška Pavlisová s Viktorií Vlčkovou vybojovali v konkurenci 7 dvojic stříbro. V Junior II Synchro se stříbro lesklo v rukou Kateřiny Horné a Adély Marešové, v této starší kategorii byli Eliška s Viky na 5 místě. Své začátky před velkou porotou zakusilo 5 párů berounských děvčat – disciplína synchodance (kategorie junior). Každá z nich, ať první nebo poslední, si odnesla nevšední zážitek a pozornost od pořadatele.

Tančilo se od 8 hodin ráno nepřetržitě až do 18té hodiny, díky výbornému týmu sčitatelů, porotců a vedoucího soutěže nebyla žádná prodleva. Servis u baru byl nadstandardní, páry i doprovod si chválili výborné zákusky, kvalitní a vkusně servírované občerstvení. Vedení KD Plzeňky propůjčilo větší prostory bývalé kavárny, které byly využity jako prostorná šatna. Zač velmi děkujeme. Plzeňka opět po roce ožila taneční hudbou, krásnými pestrobarevnými šaty, šikovnými, talentovanými, pracovitými a cílevědomými  páry.  Diváci vydrželi až do konce a tak atmosféra neztrácela  na náboji ani v pozdních odpoledních hodinách. TK děkuje všem svým párům za příkladnou reprezentaci, vytrvalost a píli. Také všem neviditelným rukám za pomoc, důvěru a nadšení pro kouzlo okamžiku, kterému říkáme TANEC.

Vytvořeno: 6. 11. 2019
Poslední aktualizace: 6. 11. 2019 07:59