Obsah

XTERRA: Český pohár v Opavě

Typ: ostatní
Posledním závodem českého poháru Xterra byla Opava (1,2-28-8 km), do které jsem přijel po dvoutýdenní dovolené na Moravě a Slovensku. V plavání jsem celou trasu absolvoval v závěsu. V druhé polovině to byl Ondra Petiška, kterého jsem pak i vystřídal a sledoval rychlejšího plavce. Na kole jsem jsem se v prvním okruhu nemohl pořádně rozjet ale v dalších dvou mi to šlo o poznání lépe.

První tři kilometry byly velmi technické a určitě se mi vyplatilo si projet tuto pasáž dvakrát  v pátek a dvakrát v sobotu před závodem.  Na začátku prvního okruhu se kolem mně prohnali Tomáš Jiránek a Filip Hanslián, jinak jsem jel osamotě. Ve druhém mě předjel Ondra Kodras ale jeho tempo bylo nad mé možnosti. V jedné pravotočivé zatáčce z kopce mi spadl řetěz. To se mi na Sramu Eagl ještě nestalo!

Seskočil jsem z kola, řetěz nahodil a musel ještě si hodně podřadit abych do následného stoupání vůbec vyjel. Až pak jsem nasedl na kolo. Na konci prvního okruhu jsem předjel první ženu. Ta teda musela plavat! Na rovinkách po polňačkách jsem viděl, že se blížím k Markovi Johanidesovi a to byl pro mě magnet ho co nejdříve dojet. Ve třetím kole za technickou pasáží, když jsem se k němu přiblžil asi na 50m  a hodně si dával mi v zatáčce na slámě podklouzlo přední kolo a já upadl. No nadával jsem si jaký jsem nešika. Stíhačka začala na novo. Dřel jsem proti větru jako mezek a po 1,5km jsem ho dojel. Docela dlouho mi trvalo, než jsem se za ním vzpamatoval. Pak, jsem také pomohl s udávaním tempa a do poslední technické pasáže vjel cíleně jako první.

Z depa jsem vybíhali současně a po 500 m jsem se mu začal vzdalovat. Běh ve dvou okruzích byl sice po rovině kolem řeky Opava ale vše po hrbolaté trávě a tak to docela bralo síly. V jednu chvíli jsem nedával pozor a při vyrovnání  došlapu jsem hned chytl lehkou křeč. Trochu jsem zpomalil a a když křeč ustoupila opatrně zrychloval. Zbytek běhu byl už bez problémů a já předbíhal pouze běžce kterí měli o kolo méně. Do cíle jsem doběhl v kategorii na prvním místě a 9. místo celkově je mým letošním nejlepším výsledkem. Docela jsem byl unaven a tak jsem u občerstvovačky pobyl delší dobu a poklábosil s kamarády. Tým Patrika Zamazala připravil parádní závod a mě se tady moc líbilo, takže dávám palec nahoru!

Výsledky: https://www.stopnito.cz/vysledky-zavodu/422

Dalším závodem je 1. 9. Triatlon Hrádek na d Nisou.

 


Vytvořeno: 29. 8. 2019
Poslední aktualizace: 29. 8. 2019 12:24
Autor: František Bulava