První potvrzený případ koronaviru v Berouně

První potvrzený případ koronaviru v Berouně 1

Ve městě Beroun byl diagnostikován první případ koronaviru. Tuto informaci nám potvrdila Krajská hygienická stanice Středočeského kraje. Jedná se o člověka, který se nakazil na svém pracovišti mimo území Berouna. Včas mu byla nařízena karanténa, kterou od začátku striktně dodržoval a po městě se nepohyboval!

S ohledem na narůstající počty nakažených koronavirem COVID -19 na území České republiky se dalo očekávat, že se s nákazou budeme potýkat i v našem městě. Díky přijatým opatřením máme velkou šanci vše zvládnout. Je ale potřeba dodržovat všechna nařízení. Proto opakovaně prosíme seniory, vycházejte ven jen v těch nejnutnějších případech. O nákup požádejte rodinu, sousedy případně volejte linku 311 654 341 nebo 311 654 336 (po – pá 8:00 – 14:00).

Všechny obyvatele města opakovaně žádáme o dodržování přísných hygienických opatření. Při pobytu venku, při nákupu, u lékaře, cestování v hromadných dopravních prostředcích, zkrátka vždy, když opouštíte svůj domov, NOSTE ROUŠKU ČI JINOU VHODNOU OCHRANU OBLIČEJE! Dbejte na hygienu rukou, nedotýkejte se obličeje. Při kašlání používejte jednorázové kapesníky.

Snažte se co nejvíce vyhýbat stresu, který snižuje obranyschopnost organizmu. Chápeme, že v této situaci je to velmi těžké, ale není dobré sedět celý den u televize a sledovat jen zprávy. Přečtěte si oblíbenou knihu, pusťte si hudbu, volejte svým blízkým, hlavně rodičům a prarodičům.

Věříme, že společným úsilím se nám podaří nákazu co nejdříve zvládnout. Za celé vedení města Beroun přejeme všem občanům PEVNÉ ZDRAVÍ.

Datum vložení: 19. 3. 2020 10:29
Datum poslední aktualizace: 19. 3. 2020 11:27