Beroun získal první várku roušek!

Do Berouna dorazila v pondělí 23. března první várka roušek, které zajistilo vedení města Beroun mimo oficiální přislíbenou distribuci státem. Speciální roušky, které lze nosit 24 hodin a vydrží 50 pracích cyklů, uhradila Nadace Tipsport.

První stovky kusů těchto ochranných pomůcek byly ihned distribovány, a to městskému úřadu, MŠ Pod Homolkou a ZŠ v Preislerově ulici, které zajišťují nouzový provoz, dále Domovu důchodců TGM, Domovu penzionu pro seniory, Charitě Beroun, Klubíčku, Včelce, společnosti VaK, Dialýze a berounským pediatrům a praktickým lékařům.

Celkem Nadace Tipsport zajišťuje pro město 4 tisíce těchto roušek, další zásilky by měly dorazit v následujících dnech. Dalších 2 000 respirátorů a 5 000 roušek hrazených z rozpočtu města jsou podle našich informací právě na cestě z Číny.

Vytvořeno: 23. 3. 2020
Poslední aktualizace: 23. 3. 2020 16:40