Integrovaná doprava na Berounsku se spustí v prosinci

Integrovaná doprava na Berounsku se spustí v prosinci 1Spuštění integrované dopravy na Berounsku, které odsouhlasila Rada Středočeského kraje, je naplánováno na 13. prosince 2020. Od tohoto data budou platné nové jízdní řády a aktualizované trasy jednotlivých autobusových linek. Dosavadní návrhy a změny obcí a veřejnosti, které bylo možné zapracovat, byly provedeny, pokud to umožnilo dodržet návaznost jízdních řádů. Vedení linek na Berounsku a v katastru Berouna najdete v přiložených dokumentech – mapách. Jedná se o poslední návrh, který máme k dispozici, ale před zahájením integrované dopravy ještě může dojít k drobným změnám.

Jak to bude s jízdném?

V současné době společnost Arriva ukončila prodej tzv. tříměsíčních  kupónů. Nadále je ale možné zakoupit výhodné tzv. 30 denní jízdné. Od spuštění integrované dopravy pak budou mít zájemci možnost využít tzv. lítačku, kterou si již nyní můžete zakoupit například v pokladně na hlavním vlakovém nádraží v Berouně nebo si o její vydání zažádat přes webový formulář. Tento postup s ohledem na současnou koronavirovou pandemii doporučujeme jako vhodnější! Žádost o lítačku můžete vyplnit ZDE. Lítačku nebude možné zakoupit v kanceláři společnosti Arriva v Plzeňské ulici.

I nadále bude možné platit jednorázové jízdné buď v hotovosti nebo prostřednictvím platební karty, případně čipem.

Jak to bude s MHD?

Změny na linkách MHD budou spočívat nejen v jejich přejmenování, respektive přečíslování, ale částečně i ve vedení samotných tras. Nové linky si opět můžete dohledat v přiložených mapách.

Do blízké budoucnosti se chystá několik změn, které mají vést k lepší obslužnosti především nově vznikajících lokalit.  „Na základě studie dopravy projednáváme nové trasy linek městské hromadné dopravy, které by vedly i novými zastavěnými lokalitami, například  na Malém sídlišti nebo na Paloučku apod. Díky tomu bychom mohli přiblížit občany do centra města či k dalším navazujícím spojům. Školní autobusy pouze pro děti naše legislativa nezná, přesto některé z těchto nově zřízených linek bychom chtěli časově provázat se školní výukou,“ uvedl místostarosta Michal Mišina.

Sledujte náš web

Před samotným spuštěním integrované dopravy na Berounsku se budou informace aktualizovat a budou přibývat. Proto prosíme veřejnost, aby sledovala naše webové stránky, kde budeme přinášet nové zprávy.

Vytvořeno: 10. 11. 2020
Poslední aktualizace: 10. 11. 2020 13:48