KORONAVIRUS: Pozor na nepodložené zprávy

KORONAVIRUS: Pozor na nepodložené zprávy  1Se začátkem školního roku se bohužel mezi lidmi začaly šířit různé nepodložené informace a falešné zprávy o šíření koronaviru COVID -19, které vyvolávají obavy a paniku. Nestrašme zbytečně naše seniory a děti! Prosíme občany, aby si zachovávali chladnou hlavu a informace získávali nebo si je ověřovali na oficiálních místech. Doporučujeme sledovat stránky města Beroun, kde v případě zavedení dalších epidemiologických opatření nařízených hygieniky budeme neprodleně veřejnost informovat.

Využívat můžete také informační systém Mobilní rozhlas, svůj e-mail nebo telefon pro zasílání důležitých informací můžete zaregistrovat ZDE.

K současné situaci: V Berouně je v současné době několik středních škol, jejichž zřizovatelem není město, uzavřených. Zatím bohužel není nastaven mechanismus, aby se starostové dozvěděli o těchto opatřeních i ve školách a v subjektech, které mají jiné zřizovatele. Tento systém informovanosti se připravuje a doufáme, že bude zaveden co nejdříve. Dodejme, že krajská hygienická stanice provádí trasování a v případě potřeby jsou osoby kontaktovány, aby nastoupily do karantény. V současné době na území města Beroun platí epidemiologická opatření stejná jako pro celou Českou republiku. Prosíme o jejich dodržování.

Vytvořeno: 4. 9. 2020
Poslední aktualizace: 4. 9. 2020 10:56