Pro děti rodičů vybraných profesí se otevře škola v Preislerově ulici

Pro děti rodičů vybraných profesí se otevře škola v Preislerově ulici 1Město pro ORP Beroun určilo 2. ZŠ a MŠ v Preislerově ulici jako školní zařízení, které bude přijímat a pečovat o děti ve věku 3 – 10 let rodičů vybraných profesí. Výčet profesí je uveden v nařízení vlády, resp. Rozhodnutí hejtmanky Středočeského kraje, konkrétně se jedná o zaměstnance bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotnických služeb, orgánů veřejného zdraví a sociální pracovníci (celé znění najdete v přiloženém dokumentu).

Provoz školy bude zajištěn od čtvrtka 15. října v pracovní dny od 7:00 do 17:00, stravování bude vyřešeno po dohodě.

Jak postupovat?

Rodiče vyjmenovaných profesí, kteří budou mít zájem o umístění dítěte v 2. ZŠ a MŠ Beroun, zadají požadavek přes svého zaměstnavatele, který zašle žádost o umístění dětí. Následné umístění dětí administruje Odbor školství Krajského úřadu Středočeského kraje ve spolupráci s určenými školami. Kontakt na odbor školství Středočeského kraje: Blanka Ludačková, ludackovab@kr-s.cz ; 702 147 703.

V požadavku, který Středočeskému kraji zasílá zaměstnavatel, musí být uvedeno jméno a věk dítěte, bydliště, popř. místo výkonu práce rodičů, telefonický (mobilní) kontakt na rodiče. Žádost se zasílá na e-mailovou adresu ludackovab@kr-s.cz.

Žádost o umístění je následně předána místně příslušné určené škole, která se spojí s rodiči dítěte a domluví se na konkrétních záležitostech.

Vytvořeno: 14. 10. 2020
Poslední aktualizace: 14. 10. 2020 12:11