Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Zprávy

první předchozí
ze 2
poslední

Město Beroun získá zdarma dvě nové třídy pro MŠ Drašarova

Město Beroun může slavit další dotační úspěch v oblasti školství. Získalo totiž dotaci z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na rozšíření kapacity MŠ Drašarova. Konkrétně se jedná o vybudování dvou nových tříd o celkové kapacitě 44 dětí v detašovaném pracovišti v komunitním centru. Třídy mají vzniknout v části, kde je nyní umístěn denní stacionář pro lidi bez domova.
celý text

Kdy se rozjede Plzeňská ulice

Ve středu 14. listopadu proběhl kontrolní den na stavbě rekonstruovaného úseku silnice II/605 (Plzeňská ul.) v Berouně za účasti zástupců investora této stavby Středočeského kraje, dále realizační firmy a odboru dopravy. V průběhu kontrolní prohlídky byly zjištěny závažné nedostatky v instalaci vodorovného a svislého dopravního značení a nebyly doposud dokončené všechny potřebné práce nezbytné k zajištění bezpečné dopravy. celý text

Beroun navštívili zástupci partnerských měst

partneři
Starostka Soňa Chalupová a místostarosta Michal Mišina přivítali v Berouně zástupce z partnerských měst - německého Goslaru a polského Brzegu. Bylo to první vzájemné setkání po volbách. Kuriózní je, že komunální volby se konaly jak v Berouně, tak v Brzegu, kde svou pozici obhájil Jerzy Wrebjak.
Německou delegaci vedl goslarský radní a čestný občan Berouna Burkhard Siebert. Všichni se společně zúčastnili závěrečného koncertu mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun. celý text

V Berouně se konalo štábní cvičení ZDROJE 2018

#
V Berouně v úterý 6. listopadu začalo štábní cvičení ZDROJE 2018, které zahájila starostka města Soňa Chalupová. Zástupce Státní správy hmotných rezerv předal Krizovému štábu města Beroun rozhodnutí vlády o vyhlášení nouzového stavu. celý text

Beroun povede starostka Soňa Chalupová

starostka a místostarostové
Na ustavujícím veřejném zasedání zvolili berounští zastupitelé v pondělí 5. listopadu nové vedení města. Všemi jednadvaceti hlasy podpořili kandidátku na starostku Soňu Chalupovou (ODS). Pomáhat jí budou v nadcházejících čtyřech letech také dva místostarostové - Michal Mišina (ANO 2011) a Dušan Tomčo (NEZÁVISLÍ BEROUŇÁCI). Ten v zastupitelstvu nahradil Josefa Štěpánka z téže kandidátky, který na post zastupitele rezignoval. celý text

Berounský kalendář na rok 2019 potěší milovníky starých mistrů i novodobých malířů

#
Město Beroun vydalo nový nástěnný kalendář na rok 2019. Tentokrát je jednotlivý měsíc věnován malíři a obrazu, na kterém umělec zachytil Beroun. Těšit se můžete na díla Tomáše Šmejkala, Wilhelma Kandlera, Jaroslava Goldmanna, Vladimíra Boušky, Huga Ullika, Antonína Porketa, Karla Liebschera, Viktora Žabinského, Jiřího Kahouna, Jiřího Jelínka, Viktora Korčeka a Karla Součka.

Kalendář nazvaný Beroun v obrazech 2019 můžete od 1. listopadu zakoupit v Městském informačním centru za 250 Kč.
celý text

Bustu Joachima Barranda najdete na stejnojmenném náměstí

#
Ve čtvrtek 1. listopadu byla na náměstí Joachima Barranda slavnostně odhalena busta tohoto světově proslulého paleontologa. Autorem busty je malíř a sochař Jiří Vydra. Bustu od umělce zakoupila Berounská servisní, která ji následně darovala městu.
Na podstavec pod bustu město vypsalo veřejnou soutěž. Ze všech návrhů se pracovní skupině nejvíce líbila práce Terezy Kociánové, studentky Střední průmyslové a keramické školy v Hořicích. Podstavec podle jejího návrhu zhotovila firma JEŽ, samotný kámen městu věnovala společnost Velkolom Čertovy schody.
celý text

MHD zdarma od listopadu končí

K 31. říjnu končí MHD zdarma. Tu město Beroun a sousední Králův Dvůr poskytoval v souvislosti s rekonstrukcí Plzeňské ulice. K tomuto termínu měl být zprovozněn rekonstruovaný úsek Plzeňské ulice. Při posledním kontrolním dni bylo bohužel zjištěno, že stavba není ve stavu, aby byl umožněn provoz alespoň formou předčasného užívání. Dodavatelská firma musí mimo jiné vyřešit bezpečný přístup k autobusovým zastávkám a přechod pro chodce. Je nutné také dokončit svislé a vodorovné značení a instalovat zábradlí. Obnovení provozu se podle sdělení dodavatelské firmy předpokládá nejdříve v druhé polovině listopadu.
celý text

Stavba dělících pásů na dálnici D5 zkomplikovala dopravu v Berouně

Kvůli modernizaci kabelové trasy a připojení telematiky je od 27. října omezen provoz na dálnici D5, a to v úseku 17,9 km až 28,6 km. Dopravu v Berouně v minulých dnech zkomplikovala stavba dělících pásů a příprava staveniště. Kvůli nepřízni počasí se tyto práce nestihly zhotovit o víkendu 27. a 28. října, ale trvaly až do úterý 30. října. Proto se v Berouně v minulých dnech tvořily kolony. V současné době je již provoz na dálnici spuštěn ve dvou provizorních pruzích v obou směrech.
celý text

Beroun má most T. G. Masaryka a lípu republiky

#
Vysazení stromu republiky – tradiční lípy, pojmenování silničního mostu přes řeku Berounku po prvním československém prezidentovi Tomáši Garique Masarykovi, pietní akt u Pomníku padlých na Husově náměstí, položení květin u busty legionáře Josefa Jonáše či večerní koncert pro republiku v kostele sv. Jakuba v podání hudebního seskupení Musica alternativa. celý text

Prezidentský vlak dorazil na berounské vlakové nádraží

#
Oslavy 100. výročí vzniku republiky v Berouně odstartoval v neděli 28. října dopoledne příjezd vlakové soupravy s hejtmankou Středočeského kraje paní Jaroslavou Jermanovou Pokornou s doprovodem na berounské nádraží, kde jí přivítali starosta Ivan Kůs a místostarosta Michal Mišina. Parní lokomotiva Šlechtična s prezidentským vagonem přivezla vedle představitelky kraje spoustu hostů i postav dávné historie mimo jiné prezidenta Tomáše Gariqua Masaryka, který poutal největší pozornost přihlížejících diváků stejně jako parní lokomotiva. O příjemnou atmosféru se postarali členové pěveckého sboru Bonbon, vedeného sbormistryní Bohumilou Vokáčovou.

celý text

Budou vlaky do Berouna jezdit tunelem?

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) plánuje vybudovat dálkové propojení mezi Prahou a západní Evropou. Ve hře jsou tři základní varianty, jedna vede jižní trasou kolem Řevnic a Lochovic a dvě míří na Beroun.
K tomuto tématu se v září uskutečnila konference, kde byly právě tyto tři varianty ukázány. Projektanti nyní pracují na studii proveditelnosti, která by měla být ukončena na začátku příštího roku.
celý text

Cenu města Beroun získali František Hampl a Peter Kuhar

#
V Kulturním domě Plzeňka se ve čtvrtek 18. října uskutečnil slavnostní večer ke 100. výročí vzniku republiky spojený s předáním Cen města Beroun. Letošními laureáty jsou František Hampl za jeho dlouholeté působení na celé generace studentů berounského gymnázia a Peter Kuhar za šíření dobrého jména města Berouna, v zahraničí a za vytváření vztahů vzájemnosti mezi slovinskou a českou kulturou. Současně bylo uděleno čestné občanství města in memoriam Josefu Jonášovi za mimořádné činy spojené s osobním hrdinstvím v legionářské Rotě NAZDAR. Cenu pro tohoto významného legionáře převzal jeho prasynovec pan Kulhánek.
celý text

Projekt „ Zahraniční praxe jako základ života“

#
SOŠ a SOU Beroun-Hlinky získala již počtvrté grant z programu EU na odbornou stáž svých žáků v projektu ERASMUS+. Novou aktivitou byla stáž v Itálii, v Dolomitech, v regionu Alto Adige, v podniku Panificio Betta. Zúčastnily se jí čtyři žákyně učebního oboru Cukrář, které doprovázela učitelka odborného výcviku. V průběhu odborné praxe v termínu 21. 4. – 5. 5. 2018 získala děvčata zkušenosti v přípravě tradičních i moderních cukrářských a pekařských výrobků, seznámila se také s moderním zařízením provozovny a používanými technologiemi. Mezi volnočasové aktivity patřily také edukativní exkurze, například do místního pivovaru, nebo do výrobny typických italských sýrů.
celý text

Na Plzeňce se konal veletrh práce a vzdělávání

#
V Kulturním domě Plzeňka se ve středu 10. října uskutečnil Veletrh práce a vzdělávání 2018. Zájemci se mohli seznámit s prezentací zaměstnavatelů a středních škol. Návštěvnost po celý den byla veliká, akci si nenechaly ujít stovky lidí. Veletrh pořádal Úřad práce ČR a město Beroun.
celý text

Beroun v proměnách času: nová kniha nejen pro berounské patrioty

Beroun v proměnách času: nová kniha nejen pro berounské patrioty 1
Nejen pro berounské patrioty je určena nová kniha nazvaná Beroun v proměnách času. Volně navazuje na výstavu, kterou jste mohli zhlédnout v Galerii Pěší zóna v Palackého ulici. Slavnostní křest se uskutečnil v úterý 9. října před prvním koncertem festivalu Talichův Beroun. Knihu je možné zakoupit v městském informačním centru a ve všech berounských knihkupectvích. Může udělat radost vám, nebo se může stát vhodným dárkem pro vaše blízké či obchodní partnery.
celý text

Slovinský muzikolog přednášel v Berouně o Václavu Talichovi

#
Jernej Weiss, přední slovinský muzikolog, přicestoval do Berouna, aby zde v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun vedl přednášku o tomto slavném dirigentovi a o jeho vlivu na slovinský hudební život.
celý text

Berouňané zvolili nové zastupitelstvo

První říjnový víkend patřil komunálním volbám. V Berouně občané volili 21 nových členů zastupitelstva. Ze 14 693 voličů jich do volebních místností přišlo 5 424, volební účast tedy dosáhla 36,92%. Ze sedmi stran a volebních uskupení, jejichž kandidáti usilovali o přízeň voličů, budou mít v novém zastupitelstvu zastoupení všichni. Vítězem voleb se stali Nezávislí Berouňáci (24,26 %) dále se podle počtu hlasů umístili Beroun sobě (20,14 %), ANO 2011 (16,92 %), ODS (14,84 %), Lepší Beroun (8,61 %) ČSSD a nezávislí kandidáti (8,40 %) a nakonec KSČM (6,80 %).

celý text

V plavecké soutěži měst skončil Beroun opět třetí

#
Celkem 367 plavců se ve středu 3. října zapojilo do Plavecké soutěže měst. Úkolem každého účastníka soutěže bylo uplavat na čas 100 metrů, a to libovolným způsobem. V součtu bodů se nakonec Beroun v kategorii měst do 20 tisíc obyvatel dostal na třetí příčku, stejně jako v minulém roce. Úspěšnější byla Litomyšl, která zvítězila, druhé místo patří Kravařům. Nejmladšímu letošnímu účastníkovi soutěže byly 4 roky a nejstaršímu 86 let.
celý text

Přednáška Jerneje Weisse o Václavu Talichovi se koná v KD Plzeňka

Přednáška Jerneje Weisse o Václavu Talichovi se koná v KD Plzeňka 1
V rámci doprovodného programu Mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun se v pondělí 8. října od 18:00 uskuteční přednáška slovinského muzikologa Jerneje Weisse o uměleckém působení Václava Talicha v Ljublani. Na přednášku jste zváni do KD Plzeňka. celý text

Ulice Na Cibulce bude uzavřena

Z důvodu rozšíření stávající komunikace v ulici Na Cibulce bude v době od 1. října do 15. listopadu tato silnice uzavřena. Objízdná trasa povede směrem přes Větrnou, Náhorní a další ulice až do Hostimské. Objížďka se dotkne většinou jen místních obyvatel, kteří zde nad uzavřeným úsekem bydlí. celý text

Přístavba základní školy na Závodí odstartovala položením základního kamene

#
Položením základního kamene byla v pondělí 24. září za přítomnosti starosty Ivana Kůse a místostarosty Michala Mišiny zahájena přístavba základní školy na Závodí. Na tuto nákladnou investici za 169 milionů korun se městu podařilo získat dotaci od ministerstva financi ve výši 90 milionů korun, která je rozdělena do tří let. Projekt zahrnuje pět nových tříd, dílnu, nové šatny, jídelnu i novou tělocvičnu. Škola se navíc díky vybudovanému výtahu stane bezbariérovou. Přístavba bude umístěna ve vnitřním traktu školy. celý text

V MŠ Tovární mají nové sociální zařízení a šatny. Přibyla i nová třída

#
Během letních prázdnin musela firma stihnout stavební práce na MŠ Tovární. Od září se tak děti dočkaly nových šaten i sociálního zařízení. Kromě toho mateřská škola rozšířila svou kapacitu o 17 dětí. Přestavbou bytu školníka totiž vzniklo nové oddělení pro nejmenší děti. Z městského rozpočtu si tyto stavební úpravy vyžádaly přes 5 milionů korun.
celý text

Kuchyně v mateřské škole na Závodí teď září novotou

#
V průběhu prázdnin se v mateřské škole na Závodí kompletně zrekonstruovala původní kuchyně. Kuchařky navíc získaly i nové spotřebiče. Celkové náklady se vyšplhaly na necelých 1,5 milionu korun. Kuchyně má kapacitu 100 jídel a tento limit je zcela naplněn. celý text

Do MŠ Pod Homolkou se investovalo 30 milionů korun

#
Mateřská škola Pod Homolkou, která letos slaví 50 let od svého založení, prošla za poslední dva roky zásadní rekonstrukcí. V minulém roce se během prázdnin vyměnily rozvody vody, odpadu i elektřiny. Zásadní stavební práce ale školku čekaly v letos, kdy se objekt školky zateplil, získal novou fasádu, došlo k výměně technologií a součástí jsou i terénní úpravy. Školka nově disponuje také tzv. zimními zahradami a díky zastřešení venkovního prostoru si děti mohou nyní hrát venku i za deštivého počasí. V současnosti se ještě dokončuje budova jeslí. celý text

Branislavova ulice dostala po desetiletích zcela nový kabát

#
V pondělí 17. září byla slavnostně otevřena kompletně zrekonstruovaná Branislavova ulice. Tuto událost si nenechaly ujít desítky místních obyvatel. Stavební práce zahrnovaly novou vozovku, chodníky, i parkovací stání. Původní zeleň byla zachována a upravena. Společenství vlastníků se navíc rozhodlo zachovat zde tzv. betonové bazénky, které budou osázeny květinami.
celý text

Hrnčířské trhy a Dny evropského dědictví obrazem

#
Druhý zářijový víkend patří v Berouně tradičně Hrnčířským trhům a Dnům evropského dědictví. Nabízíme malou ochutnávku fotografií z již 22. ročníku. celý text

Goslaru je v Berouně věnovaná výstava

#
Na Dny evropského dědictví a Hrnčířské trhy přijeli do Berouna také zástupci partnerských měst, a to německého Goslaru a polského Brzegu. A právě německému partnerskému městu, se kterým má Beroun nejdelší spolupráci, je věnována nová výstava v Galerii Pěší zóna. Zahájení výstavy se uskutečnilo v pátek 7. září a Goslar si na fotografiích můžete prohlédnout do konce roku.
V sobotu pak byl na počest partnerského města pojmenován most na Zavadilku na Goslarský most.
celý text

Městská galerie představuje díla talentovaných dětí

#
Výstava dětských prací se stala nedílnou součástí výstavního plánu Městské galerie Beroun a koná se i letos. Opět se sešlo mnoho obrázků, kreseb, linorytů, výrobků keramických a prostorových. Témata volili mladí výtvarníci podle svých zájmů, zálib a svých schopností. Často malují přírodu - květiny, stromy a zvířata. Mnozí se inspirovali i známými uměleckými díly. Nechybí ani obrázky se sportovními náměty, kosmonauti či portréty. Někteří se věnovali i letošnímu významnému výročí vzniku naší republiky. Práce zúčastněných se liší i v závislosti na věku. Na výstavu zaslali své práce většinou žáci druhého stupně berounských základních škol a Základní umělecké školy Václava Talicha. Nechybí však ani aktivní děti ze školní družiny či výtvarných kroužků.
Porota složená z berounských malířů, sochařů a keramiků posoudila zaslané práce a vybrala nejzdařilejší, které budou oceněny diplomem a malým dárkem.
Vernisáž výstavy se uskutečnila ve středu 5. září ve a vystavená díla budete moci zhlédnout do 12. října.
celý text

Setkání poskytovatelů sociálních a zdravotních služeb se starostou města

#
V obřadní síni berounské radnice se ve středu 5. září uskutečnilo setkání s představiteli organizací, poskytujících sociálně-zdravotní a návazné služby v našem městě, které se uskuteční ve středu 5. 9. 2018 od 16 hodin v obřadní síni Městského úřadu Beroun. Všechny přítomné přivítal starosta města Ivan Kůs a osobně jim tak poděkoval za jejich dosavadní práci. celý text

MHD zdarma se od září vrací

Po prázdninové pauze bude veřejnost moci využít opět MHD v Berouně a Králově Dvoře zdarma, a to od začátku září do 20. listopadu. O tomto kroku rozhodli zastupitelé
obou měst s ohledem na rekonstrukci Plzeňské ulice a cestující nehradili jednotlivé jízdné v autobusech městských linek už v květnu a v červnu.
celý text

Třináctý Berounský drak 2018

BEROUNSKÝ DRAK 2018 se letos bude konat již po potřinácté, a to v termínu od 31. srpna do 2. září. Můžete se opět těšit na závody dračích lodí, koncerty, lunapark Kaiser pro malé i velké, ohňostroj, sportovní i kulturní vystoupení a další bohatý doprovodný program, při kterém si můžete vyzkoušet paddleboarding a jízdu na dračí lodi. celý text

Při návštěvě Hrnčířských trhů Beroun nezapomeňte na památky

Druhý zářijový víkend bude v Berouně patřit opět Dnům evropského dědictví a hrnčířským trhům. V sobotu 8. a v neděli 9. září si zájemci v centru města mohou prohlédnout a nakoupit výrobky stovek hrnčířů z České republiky i ze zahraničí. Současně budou mít možnost se blíže seznámit s historií. celý text

V Berouně se již zčásti jezdí na tzv. zelenou vlnu

V tomto týdnu byla ukončena 1. etapa synchronizace pěti semaforů v dopravně nejkritičtějším berounském úseku od křižovatky Lidická až po světelnou signalizaci u Jungmannovy základní školy.  Nový systém umožňuje při dodržení maximální povolené rychlosti průjezd Berounem na tzv. zelenou vlnu. Sám reaguje díky smyčkám v komunikacích i na zvýšenou hustotu provozu v ranních a odpoledních špičkách. Momentálně probíhá zkušební provoz, který má odhalit případné nedostatky v nastavení semaforů. celý text

Rekonstrukci Plzeňské ulice dokončí nově vybraná firma

Vzhledem ke komplikacím ze strany dodavatele, které provázejí rekonstrukci silnice Plzeňská (II/605), avizoval investor, tedy Středočeský kraj jako vlastník této komunikace, že uvažuje o ukončení smlouvy se současným dodavatelem stavby, firmou Silnice Topolany, a. s. Podle radního Středočeského kraje pro dopravu Františka Petrtýla zhotovitel ukončí stavební práce k 30. 10. 2018, kdy bude hotov 1 km silnice II/605 od křižovatky s Koněpruskou až po křižovatku s Košťálkovou ulicí. celý text

AKTUALIZOVÁNO: Začala 1. etapa synchronizace semaforů tzv. zelené vlny

Zlepšení průjezdnosti městem a zvýšení plynulosti dopravy je hlavním cílem synchronizace semaforů ve městě. "První etapa výměny řadičů a aktualizace softwaru na světelných křižovatkách bude probíhat od 20. do 24. srpna v dopravně nejkritičtějším úseku, a to od křižovatky Lidická až po světelný přechod u Jungmannovy základní školy. Ve druhé etapě pak přijdou na řadu křižovatky Bratří Nejedlých, Koněpruská a Obchodní," upřesnil místostarosta Michal Mišina. Podle harmonogramu prací (viz níže) budou tak jednotlivé křižovatky po nezbytně nutnou dobu mimo provoz.
celý text

AKTUALIZACE: zvýšená koncentrace přízemního ozónu

Meteorologové varují před vysokou koncentrací přízemního ozónu v ovzduší, který jsou příčinou vysokých teplot a silného slunečního záření posledních dnů. Od 8. srpna byla Českým hydrometeorologickým ústavem opět vydána výstraha před smogovou situací, která platí do odvolání. celý text

Ministr Dan Ťok v Berouně řešil rekonstrukci dálnice D5

#
Ministr dopravy Dan Ťok požádal starostu města Ivana Kůse o schůzku, která se uskutečnila v pondělí 30. července. Na jednání starostu doprovázeli místostarosta Michal Mišina, vedoucí odboru dopravy Miroslav Jerling a dále byl přizván starosta sousedního Králova Dvora Petr Vychodil. Jednání se účastnili také generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kroupa a ředitel provozního úseku ŘSD František Sedláček. Starosta Ivan Kůs usiloval také o účast středočeského radního Františka Petrtýla, který zodpovídá za dopravu v kraji. To se ale nepodařilo.

celý text

Inspekční cesta starosty Ivana Kůse po berounských stavbách

#
Starosta Berouna Ivan Kůs se v pátek 27. července osobně přesvědčil, jak pokračují zásadní investiční akce města, které jsou v průběhu prázdnin v plném proudu. Navštívil mateřskou školu na Závodí, dále MŠ Tovární a MŠ Pod Homolkou. Nevynechal staveniště u základní školy v Preislerově ulici, kde vzniká nová přístavba. Svou cestu po Berouně zakončil v Branislavově ulici, kde probíhá kompletní rekonstrukce včetně nových chodníků, parkovacích stání i osvětlení.
celý text

Jak to bude dál s Plzeňskou?

Jak to bude dál s Plzeňskou? 1
Tolik potřebná rekonstrukce hlavní a v podstatě jediné tranzitní komunikace ve městě, kterou Plzeňská ulice nesporně je, byla zahájena s velkým očekáváním. Bohužel toto očekávání dostává trhliny. Přes všechna předchozí ujišťování investora, rekonstrukce ulice Plzeňská nepostupuje tak, jak by si vedení radnice i občané přáli. Přitom pro její zdárný průběh udělalo město maximum. celý text

Prázdninové noviny Bohemia Centralis

Prázdninové noviny Bohemia Centralis 1
Prolistujte si Prázdninové noviny Bohemia Centralis. Titulní strana je věnovaná právě Berounu.
Bohemia Centralis je sdružení středočeských měst Beroun, Kladno, Kralupy, Rakovník, Slaný a obce Tetín. Vzniklo v roce 1997 za účelem společné podpory a propagace regionálních turistických příležitostí. Více o činnosti sdružení se dozvíte na www.bohemia-centralis.cz
celý text

Rekonstrukci lávky přes dálnici uhradí dotace v plné výši

Město Beroun si může připsat další úspěch v žádosti o dotaci, tentokrát dokonce ve výši 100 % uznatelných nákladů. Na rekonstrukci lávky přes dálnici D5 získalo ze Státního fondu dopravní infrastruktury zhruba 15,8 milionu korun. Tuto dotaci musí místo vyčerpat v průběhu dvou let. V rámci této investiční akce město investuje z rozpočtu zhruba 700 tisíc korun na veřejné osvětlení.
celý text

Beroun získal dotaci na přístavbu základní školy v Preislerově ulici

Beroun získal dotaci na přístavbu základní školy v Preislerově ulici 1
Beroun obdržel další významnou dotaci, tentokrát z ministerstva pro místní rozvoj. Částka ve výši 72,1 milionu korun je určena na přístavbu 2. ZŠ a MŠ Beroun, Prieslerova.

celý text

Berounské hradby a Promenáda Bohéma obrazem

#
Sobota 16. června patřila v Berouně od ranních hodin městským slavnostem. Na Husově náměstí se konaly Berounské hradby, které návštěvníkům nabídly zajímavý hudební koktejl včetně Ivana Hlase, Eddieho Stoilow a daších. Nechybělo tradiční festivalové občerstvení a v teplém počasí přišlo vhod i pivo od některého z 13 vystavujících pivovarů.
celý text

Den bezpečí v berounském kempu Na Hrázi

#
V kempu Na Hrázi se v pátek 8. června uskutečnil další ročník Dne bezpečí, který pro školáky i širokou veřejnost připravilo město Beroun ve spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému. Všechny přítomné v úvodu za město Beroun přivítali starosta Ivan Kůs a místostarosta Michal Mišina. Následovaly ukázky činnosti městské policie, Policie ČR, hasičského záchranného sboru a dalších.
celý text

Odborníci se přiklánějí k rekultivaci skládky Lištice

Začátkem června se v Kulturním domě Plzeňka v Berouně uskutečnilo z rozhodnutí Středočeského kraje veřejné projednání studie EIA, která řeší vliv vyklizení části skládky Lištice na životní prostředí. Uskutečněné jednání ke studii EIA a její vypracování je jedním z nedůležitějších bodů, které jsou potřebné k povolení prací. celý text

Počet cestujících po zavedení MHD zdarma vrostl o třicet procent

Po prvním měsíci, kdy byla v Berouně a v Králově Dvoře zavedena MHD zdarma, zaznamenal dopravce výrazný nárůst cestujících. V porovnání s květnem minulého roku se počet zvýšil o 12 230 (24,8 %), oproti dubnu letošního roku dokonce o 14 212 cestujících (30 %). V celoročním průměru je navýšení dokonce více než 36 %.
celý text

Do Berouna zavítal vévoda Štěpán s doprovodem

#
V sobotu 2. června zavítalo poselstvo vévody Štěpána v doprovodu rytířů, jezdců, tanečnic a kejklířů do Berouna. Na radnici je uvítal starosta Ivan Kůs v roli purkmistra. Všechny přítomné, kteří přišli poselstvo pozdravit, čekal i doprovodný program, jehož součástí bylo například bubenické vystoupení, svůj um předvedly tanečnice a diváky nadchla i ukázka šermu.
celý text

Obyvatelé Berouna recyklací elektrospotřebičů výrazně ulevili životnímu prostředí

Loni občané Berouna odevzdali k recyklaci 65 801,56 kilogramů starých spotřebičů.
Snaha obyvatel recyklovat staré a nepoužívané elektrospotřebiče se již několik let vyplácí. Město Beroun obdrželo certifikát vypovídající o přínosech třídění a recyklace elektrozařízení.
celý text

Rada kraje se vyjádřila k Lištici

Vzhledem k rozsudku o vyklizení části skládky Lištice pokračuje město Beroun podle kroků, které vyžaduje legislativa a zároveň doporučuje Ministerstvo životního prostředí ČR. Jedním z těchto kroků je zhotovení studie vlivů na životní prostředí tzv. EIA.
celý text

Strážníci budou dohlížet na bezpečnost a pořádek ze sedla kol

#
Strážníci Městské policie v Berouně budou do terénu vyjíždět nově i na kolech. Městská policie má k dispozici dvě nová, plně vybavená kola, která budou využívat především při kontrolách na cyklostezkách, ale i v dalších městských lokalitách. Strážníci budou mít k dispozici i vysílačky, které jim umožní přímý kontakt se služebnou městské policie.
celý text

AKTUALIZOVÁNO: Na Litavce byl odvolán II. stupeň povodňové aktivity

AKTUALIZOVÁNO: Litavka stále klesá 1
Hladina řeky Litavky klesá, starosta Berouna a předseda povodňové komise města Beroun proto v pátek 25. května v 9:50 rozhodl o odvolání II. stupně povodňové aktivity. Nadále platí I. stupeň povodňové aktivity, tzv. bdělost. Podle prognózy předpovědní služby Českého hydrometeorologického ústavu bude hladina Litavky v Berouně i nadále klesat. Povodňová komise města Beroun nadále kontroluje stav Litavky a doporučuje občanům sledovat vývoj situace na www.chmi.cz a aktuální informace povodňové komise na www.mesto-beroun.cz.

celý text

Vítězové soutěže Krajinou Českého krasu pojedou na výlet

#
V rámci akce Den Země se v dubnu uskutečnila soutěž pro školáky, kterou již posedmé připravil odbor životního prostředí MěÚ Beroun ve spolupráci s pedagogem Emilem Šnajdaufem. Právě s ním se děti vydaly krajinou Českého krasu, dozvěděly se řadu zajímavostí a v neposlední řadě řešily soutěžní úkoly. celý text

O dotace na opravu nemovitostí v městské památkové zóně je možné žádat do 30. června

Rada města na svém zasedání ve středu 23. května schválila "Pravidla pro poskytování dotací vlastníkům nemovitostí v Městské památkové zóně Beroun".

celý text

Upozornění na nutnost šetřit vodou

Vzhledem k blížícímu se období zvýšených nároků na odběry pitné vody žádá město Beroun společně se společností Vodovody a kanalizace Beroun, a.s. občany o šetření vodou z veřejného vodovodu. Tato voda není určena pro plnění bazénů, zálivky, mytí aut apod., je primárně určena pro zásobování obyvatelstva pitnou vodou a jejího využití k hygieně. celý text

Prezentujte se na Promenádě Bohéma

Na Náměstí Joachima Barranda se v sobotu 16. června koná Promenáda Bohéma a prezentovat se zde může každý. Prostor pro vystavující je stále volný. celý text

Při neoprávněném vstupu do lomu Kosov porušují lidé zákon

Při neoprávněném vstupu do lomu Kosov porušují lidé zákon 1
Lom Kosov v blízkosti Jarova je pro veřejnost uzavřený. I přes zákazové tabule, ale každoročně především v jarním a letním období do lomu vstupuje řada lidí, ačkoli vstupem na soukromý pozemek porušují zákon. Navíc v prostoru lomu mohou přijít k úrazu.
celý text

Při letošní odstávce čeká zimní stadion řada oprav

Při letošní odstávce čeká zimní stadion řada oprav 1
Při letošní odstávce čeká zimní stadion řada vylepšení
Sezóna na zimním stadionu skončila, takže je čas bilancovat. Z pohledu ředitele Berounské sportovní Antonína Marxe bylo velmi dobré obsazení ledové plochy a dařilo se skloubit provoz tak, aby se vyhovělo všem zájemcům tak, aby byl i dostatek prostoru pro veřejné bruslení.
celý text

Beránek se těší na vaše děti

Dětská skupina Beránek vznikla v prostorách Domu charity na berounském Jarově na začátku roku 2017, jako první zařízení tohoto typu na Berounsku. O deset dětí ve věku 1,5- 3 roky každý den pečuje již více než rok.


celý text

Plzeňkou zněly pěvecké sbory

#
V pořadí již 6. ročník Přehlídky pěveckých sborů pod taktovkou města Beroun a MKC společně se ZUŠ V. Talicha se konal v pátek 11. května. V Kulturním domě Plzeňka se představily dětské sbory Berušky – SZUŠ Scholla muzika Králův Dvůr, Meluzíny – ZUŠ V. Talicha Beroun, Zvonek Žebrák – ZUŠ J. Slavíka Hořovice, Jiráskáček – ZŠ Příbram, ZŠ Broumy, Krákorky – ZUŠ V. Talicha Beroun, CrisPeace – SZUŠ Dr. Lidinské Beroun, Fasol – Misol – studentský sbor Gym. J. Heyrovského Praha. Večer pak přišel na řadu slavnostní koncert dospělých sborů z Berounska. Přehlídka pěveckých sborů se koná v rámci MHF Talichův Beroun.
celý text

Strážníci si včas všimli požáru, zabránili vysokým škodám

#
Při běžné kontrole si noční hlídka městské policie ve čtvrtek 10. května krátce před půlnocí všimla, že v ulici Na Parkáně v objektu prádelny a čistírny problikává skrz okno světlo. Při bližší kontrole strážníci zjistili, že v objektu hoří, a tak začali urgentně jednat. Zavolali Hasičský záchranný sbor Beroun, Policii ČR a okamžitě zahájili evakuaci osob z bytů umístěných nad čistírnou.
celý text

Lavičky ve městě se postupně opravují

#
Městský mobiliář prochází postupnou obnovou. Na některých místech již byly opraveny lavičky, například na Husově náměstí nebo Městské hoře. celý text

Zapojte se do mládežnické cyklotour

Zapojte se do mládežnické cyklotour 1
Město Beroun spolu s partnerskými městy Brzeg a Goslar s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti připravuje další ročník akce Mládežnické setkání - Cyklotour 2018. Naváže tak na úspěšné absolvování loňského ročníku, kdy mladí cyklisté absolvovali na kolech cestu z Goslaru do Berouna. Tentokrát budou mít účastníci přes sebou trasu z Berouna do polského Brzegu.Cyklotour je pro účastníky zdarma. Akci spolufinancuje město Beroun společně s Česko-německým fondem budoucnosti.

celý text

Rekonstrukce Plzeňské ulice vstoupila do další fáze

Krajská investiční akce - rekonstrukce Plzeňské ulice - pokračuje od 2. května dalšími stavebními pracemi, které výrazně omezují silniční provoz. Doposud se práce soustředily pouze na přípravu stavby a výstavbu nové dešťové kanalizace ležící podél vozovky ulice Plzeňská. celý text

Plánujeme sociální služby v Berouně a jeho okolí

Téměř každý člověk se setkal s náročnou životní situací, kterou sám nemůže zvládnout a potřebuje pomoc či podporu. Může se jednat o seniora, který již nezvládá péči o svou domácnost, zdravotně postiženého člověka, který potřebuje asistenci při dopravě do zaměstnání nebo komunikaci s úřady, rodinu, která pečuje o svého umírajícího příbuzného a chce o něj pečovat doma, dítě, které si chce popovídat o svém trápení a nemá se komu svěřit, rodinu, která se dostala do finančních problémů, které již nemá pod kontrolou a další. Do takové či obdobné situace se může dostat kdokoliv. Je tedy důležité, aby každý z nás měl jistotu, že v dané chvíli bude k dispozici účinná pomoc a podpora a to nejen v rámci okruhu svých blízkých, ale také pomoc profesionální a odborná.
celý text

Koláčefest není jen pro mlsné jazýčky

#
Na náměstí Joachima Barranda byl v sobotu 5. května ráno záhájen Koláčefest, který je součástí XIX. poberounského folklórního festivalu Staročeské máje. Kromě stánků s koláči byl připraven i kulturní program, na pódiu se od ranních hodin střídaly folkórní kapely, nechyběla ani vystoupení dětí z místních mateřských a základních škol. Ve 13:00 pak na náměstí dorazil krojovaný průvod v čele se starostou Ivanem Kůsem, který pak předal práva k pořádání májů a festival tak byl oficiálně zahájen.
Každoroční součástí festivalu je také soutěž v pojídání koláčů a vyhodnocení nejlepších koláčů od místních hospodyněk.
celý text

Jarní hrnčířské a řemeslné trhy obrazem

#
První květnový víkend patří v Berouně již tradičně Jarním hrnčířským a řemeslným trhům. Do města se ta opět sjelo 300 řemeslníků, aby mohli předvést své umění. celý text

Pietní akt k ukončení II. světové války

#
U pomníku bojovníků za svobodu v Berouně se v sobotu 5. května uskutečnil pietní akt k 73. výročí zakončení II. světové války. Akci uspořádalo město Beroun společně s Českým svazem bojovníků za svobodu, Československou obcí legionářskou a TJ Sokol. celý text

Chraňte sebe a své blízké před spalničkami, dodržujte hygienická opatření

Od začátku letošního roku je ve Středočeském kraji hlášených 13 případů onemocnění spalničkami. V 1 případě se jednalo o importované onemocnění z Ukrajiny. Mezi nemocnými jsou 3 děti do 15 let, 1 mladistvý a 9 dospělých. S nemocnými přišlo do kontaktu 217 Středočechů. Většinou se jednalo o kontakt v rámci zdravotnických zařízení – čekárny, ordinace dětského lékaře, pohotovosti, ale také rodinné výskyty a kontakt v rámci školy, školky nebo pracoviště. Dosud neonemocněl žádný senior.
celý text

Setkání pracovních skupin v rámci komunitního plánování sociálních služeb

Zajímáte se o dění ve městě nebo v jeho okolních obcích? Není Vám lhostejná situace našich spoluobčanů, kteří se nacházejí v tíživé životní situaci? Vy sám/sama potřebujete pomoc nebo radu ve své náročné životní situaci? Máte zájem se podílet na plánování a směrování sociálních služeb v našem městě a okolních obcích? Něco Vám v této oblasti chybí nebo chcete vyjádřit svůj názor k tomuto tématu?

celý text

Lublaň patřila Berounu a Václavu Talichovi

#
V Lublani odhalili pamětní desku Václavu Talichovi, který před 110 lety (v roce 1908) založil Slovinskou filharmonii. Odhalení proběhlo 19. dubna 2018 v sále hotelu Union, kde Talich s filharmonií nejčastěji vystupoval, za přítomnosti delegace města Beroun v čele se starostou Ivanem Kůsem, hudebních i politických představitelů Lublaně a velvyslankyně České republiky ve Slovinsku Věry Zemanové. celý text

Rada města Beroun má nyní pět členů

Na svůj post radního rezignovali ve středu 25. dubna Šárka Endrlová (Nezávislí Berouňáci) a Vratislav Randa (ODS). Rada města Beroun bude nyní jednat v pěti členech, i v tomto počtu je dle Zákona o obcích usnášeníschopná. celý text

Představitelé Berouna jednali s hejtmankou o dopravě

Představitelé Berouna jednali s hejtmankou o dopravě 1
Do Berouna přijela ve středu 25. dubna hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. S představitelkou Středočeského kraje se setkali také starosta Ivan Kůs společně s místostarostou Michalem Mišinou.
Hlavním tématem jejich diskuze byla doprava. Jednali společně o situaci a problémech týkajících se rekonstrukce ulice Plzeňská, přetížené dopravě, ale také o jižním obchvatu města. Další zásadní oblastí, kterou představitelé města s hejtmankou probrali, bylo školství a případné dotace.
celý text

Poplatky za psa a za svoz odpadu se nezvýšily

Výše poplatků za svoz komunálního odpadu zůstává v letošním roce stejně jako loni.
Svoz komunálního odpadu vyjde občana Berouna na 700 Kč na rok. Poplatek je splatný 31. května. Pokud nebude poplatek uhrazen nejpozději do 90 dnů od jeho splatnosti, bude zvýšen na dvojnásobek. celý text

Beroun svolal schůzku kvůli rekonstrukci Plzeňské ulice

Na berounské radnici se konala schůzka týkající se rekonstrukce ulice Plzeňská, které se kromě vedení města účastnili zástupci realizační firmy a představitelé investora stavby, tedy Krajské správy a údržby silnic. Jedná se tedy o krajskou komunikaci, nikoli městskou, jak se někteří lidé mylně domnívají. Za prodlevy s termíny tak nemůže město,to se naopak snaží pomáhat investorovi s vyřízením všech povolení. Zástupci Berouna mimo jiné iniciovali i zmíněnou schůzku právě kvůli několika změněným termínům zahájení stavebních prací. Chtěli tak získat informace, proč k těmto průtahům dochází a kdy stavební práce skutečně začnou.
celý text

Na Závodí byla rozšířena přednost zprava do dalších ulic

V části berounského Závodí, v oblasti mezi ulicí Hostímská a železniční tratí, platí nově přednost zprava. Cílem tohoto opatření je přirozené zpomalení a zklidnění provozu. celý text

Rekonstrukce podchodu a nástupišť na vlakovém nádraží v Berouně

Na probíhající stavbě Optimalizace trati Beroun – Králův Dvůr budou 19. dubna zahájeny stavební práce, které omezí přístup cestujících na nástupiště. Po dobu čtyř měsíců, až do 15. srpna nebude přístupný podchod z výpravní budovy na 1. a 2. nástupiště a obě nástupiště se budou rekonstruovat.

celý text

Den vzpomínání na oběti holocaustu

Den vzpomínání na oběti holocaustu 1
Den vzpomínání na oběti holocaustu, Jom ha-šo'a, tentokrát připadl na čtvrtek 12. dubna. Jedná se o den připomínky šesti milionů Židů, kteří byli zavražděni během holokaustu. Na tento den nezapomněli ani představitelé města. Starosta Ivan Kůs uctil jejich památku položením věnce pod pamětní desku berounských obětí holocaustu umístěnou na budově radnice. celý text

Febiofest přijíždí do Berouna

Po úspěšné pražské části vyrazil Febiofest 26. března do regionů a má za sebou prozatím festivalové ozvěny v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Plzni, Chomutově, Děčíně, Jihlavě, Pardubicích, Kladně, Vsetíně, Mikulově a v Liberci. Ve čtvrtek 12. dubna dorazí i do Berouna. Tady se v kině Beroun mohou diváci těšit na výběr filmů z programové nabídky.

celý text

Berounským odchovancům se v nových týmech daří

Berounským odchovancům se ve svých nových týmech daří 1
Odchovanci berounského hokeje, Ondřej Fiala (na fotografii vlevo) a Jakub Hamšík (na fotografii vpravo), získali medaile na finálovém turnaji Mistrovství České republiky v Ostravě. celý text

Městské víceúčelové hřiště na Zdejcině má nového správce

Správcem nového městského hřiště s umělým povrchem na Zdejcině se od 1. dubna stal spolek Naše Zdejcina, z.s.
Multifunkční hřiště je určeno na tenis, volejbal, nohejbal a malou kopanou a bude otevřeno od dubna do října. Branky a sítě jsou k dispozici u správce.

celý text

Sedmý program regenerace MPZ cílí na vzhled veřejných prostranství

Obslužná komunikace k obchodnímu domu Květ.
Od roku 2016 pracuje město Beroun na naplnění již sedmého Programu regenerace městské
památkové zóny. Vůbec poprvé se ale v jeho rámci řeší nejen opravy památek, například Pražské a Plzeňské
brány či jižní části hradeb, ale i příprava koncepčních materiálů a projektů zaměřených na vzhled a využití veřejných prostranství.
celý text

Velikonoce na Husově náměstí nebo v Muzeu berounské keramiky

#
Velikonoce jste mohli přivítat na některé z akcí, které pro vás připravilo Město Beroun společně s Městským kulturním centrem.
celý text

Pracovníci školství převzali na radnici ocenění

#
V obřadní síni berounské radnice byli 27. března oceněni pracovníci školství z Berounska a Hořovicka. Tato akce, která se koná v rámci Dne učitelů, se uskutečnila po čtyřiadvacáté. A takový byl symbolicky i počet oceněných. Mezi nimi nejsou tradičně jen učitelé mateřských, základních a středních škol, ale také ostatní pracovníci, jako například kuchařky, školníci či uklízečky.
celý text

Beroun se ve výzkumu Město pro byznys umístil na 4. příčce

Beroun ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys obsadil v krajském kole 4. místo. Vítězem se stal Benešov, druhý skončil Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, bronz bere Příbram. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank a hodnotí v něm všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.
celý text

Koncert dechových orchestrů z Berouna a Goslaru měl úspěch

#
V Kulturním domě Plzeňka se ve čtvrtek 8. března uskutečnil historicky první koncert dechových orchestrů Oddechovky ZUŠ V. Talicha v Berouně a Symphonisches Blasorchester z partnerského německého města Goslar. Jedinečný projekt, při kterém se setkali mladí umělci z obou partnerských měst, měl velký úspěch a publikum v závěru koncertu aplaudovalo ve stoje. celý text

Starosta přijal na radnici členy orchestru z partnerského Goslaru

#
V obřadní síni berounské radnice přijal starosta Ivan Kůs v úterý 6. března členy orchestru Symphonisches Blasorchester z gymnázia partnerského německého města Goslar.
Téměř čtyřicet muzikantů zůstane v Berouně tři dny. Společně s ODDechovkou Základní umělecké školy v Berouně pak jejich společné setkání vyvrcholí ve čtvrtek koncerty v Kulturním domě Plzeňka. celý text

Městský bál se nesl v duchu první republiky

#
Městský bál, který se uskutečnil první březnovou sobotu, se nesl v duchu první republiky. Většina lidí se proto oblékla do dobových kostýmů a podtrhla tak atmosféru celého plesu. O hudební doprovod se postaral skvělý orchestr Big Band Václava Zelinky a Frajeři z galerky. Přítomné nadchlo i předtančení Star dance v podání Dany Morávkové a Michala Padevěta.

celý text

Na Berounce hrozí nebezpečí - led ještě není dostatečně silný

Přestože v posledních dnech klesala teplota v noci i přes den výrazně pod bod mrazu, led na řece Berounce stále není natolik silný, aby se na zamrzlé ploše dalo bruslit. Potřebná síla ledu je alespoň 10 cm a k této hranici stále nějaký ten centimetr chybí. celý text

Knihovna připravila na březen novinku, půjčování her

Knihovna připravila na březen novinku, půjčování her 1
Městská knihovna v loňském roce evidovala 3140 aktivních čtenářů. Podle slov ředitelky Hany Ludvíkové se tento počet oproti roku 2016 zvýšil, a to především zásluhou dětských čtenářů. „Zaznamenáváme trvalý nárůst dětských čtenářů, což nás těší. Proto se také berounská knihovna zapojila do nově vznikajícího projektu Bookstart, který je určen nejmenším dětem. Jeho cílem je výchova ke čtenářství,“ uvedla Hana Ludvíková. celý text

Přečíslení některých telefonních linek Městského úřadu Beroun

Na konci ledna došlo k přečíslení některých telefonních linek Městského úřadu Beroun. Kompletní seznam pracovníků včetně správných telefonních čísel je k dispozici na www.mesto-beroun.cz v sekci Kontakty. celý text

Rekonstrukce Plzeňské se s opravami na dálnici D5 nestřetne

Vedení města Beroun v závěru loňského roku zjistilo, že hrozí souběh termínů plánované rekonstrukce Plzeňské ulice a opravy dálnice D5 v úseku Beroun – Zdice. „Pro dopravu v Berouně budou mít práce na D5 zásadní vliv a souběh obou zmíněných oprav by znamenal naprostý kolaps. Proto jsme s ohledem na dříve podepsané společné memorandum kontaktovali v závěru loňského roku ministra dopravy Dana Ťoka s žádostí o odložení opravy na dálnici D5,“ upozornil starosta Berouna Ivan Kůs.

celý text

Použitý kuchyňský olej do odpadu nepatří!

Nevylévejte použitý kuchyňský olej do odpadů, šetřete životní prostředí i životnost kanalizace. Olej v odpadu tuhne a zanáší potrubí. Navíc je energeticky a finančně velmi náročné kontaminovanou vodu vyčistit. Stačí olej doma slévat do PET lahví a uzavřené PET lahve odevzdat ve sběrném EKOdvoře v areálu společnosti AVE, která zajistí následnou ekologickou likvidaci použitého oleje. EKOdvůr ve Viničné ulici je otevřen od pondělí do pátku od 7:00 do 17:00 a v sobotu od 8:00 do 13:00. Telefon: 311 548 226.
celý text

První vítání občánků v letošním roce

#
První letošní vítání nových berounských občánků se uskutečnilo 6. února v obřadní síni berounské radnice. Mezi nové občánky města nyní patří Stella Šafránková, Adéla Deverová, Jitka Havlová, Karolína Suchá, Žofie Čápová, Filip Chaloupka, Eliška Gutejová, Barbora Hazuková, Anna Randová, Ema Sládková, Filip Hrušovský, Lukáš Malina, Beáta Kmiťová a Max Holeš.
celý text

Beroun na vlně investic

Hospodaření města za rok 2017 skončilo rekordním přebytkem, který letos pomůže financovat významné investiční akce. Navíc se podařilo doplatit úvěr, který si město v minulosti vzalo na nákup Kulturního domu Plzeňka, druhý velký úvěr na rekonstrukci kanalizačního sběrače bude splacen v letošním roce. Rok 2017 byl ve znamení projektových příprav na investice, jejichž realizaci schválili v rámci rozpočtu berounští zastupitelé. U většiny z nich se počítá s využitím dotačních titulů. V případě, že by město dotace na větší investiční akce nezískalo, jeho zdravé hospodaření a nízká zadluženost dávají velkou šanci na poskytnutí výhodného úvěru. celý text

Výstava Pavla Palusky představuje místní sportovce

V galerii Holandského domu v pondělí 29. ledna zahájil Pavel Paluska svou novou výstavu s názvem Sport ve fotografii. Úvodního slova při vernisáži se ujal moderátor Petr Král, o hudební doprovod se postarala kapela Pokus.
celý text

Ve třídění odpadu berounští občané obhájili druhé místo

Ve třídění odpadu patří berounští občané obhájili druhé místo 1
V soutěži My třídíme nejlépe obhájil Beroun druhou příčku. V kategorii měst nad 10 tisíc obyvatel ho v roce 2017 dokázaly přeskočit pouze Říčany. Do projektu, který pořádá Krajský úřad Středočeského kraje společně s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM a.s., se ve 13. ročníku zapojilo celkem 1137 středočeských měst a obcí.
celý text

Prázdninový provoz mateřských škol v Berouně ve školním roce 2017/2018

V souvislosti s významnými investičními akcemi, které budou realizovány v prázdninových měsících letošního roku v mateřských školách zřizovaných městem Beroun, budou během letošních prázdnin v provozu pouze uvedené mateřské školy ve zkrácené době 6 týdnů následovně: od 9. 7. do 27. 7. budou v provozu Mateřská škola Sluníčko Beroun, Vančurova 1154 a Mateřská škola Beroun, Preislerova 1335 (2. ZŠ a MŠ Beroun). Od 30. 7. do 17. 8. bude v provozu Mateřská škola Beroun, Drašarova 1447. celý text

Ceny Trilobit 2018 už mají své majitele

#
Český filmový a televizní svaz FITES v neděli večer odměnil nejzdařilejší počiny filmové a televizní tvorby za uplynulý rok a předal křišťálové trofeje. První letošní audiovizuální ceny Trilobit 2018 jsou uděleny. celý text

Berounští medvědi slavili osmnáctiny

#
Oslava 18. narozenin berounských medvědů Kuby a Matěje přilákala v sobotu 13. ledna na Městskou hory stovky lidí. celý text

první předchozí
ze 2
poslední