Obsah

Posluchače čekají ještě dva festivalové koncerty

Typ: ostatní
Ještě dva koncerty nabídne v listopadu letošní XXXI. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun.
Závěrečný koncert se koná ve středu 13. listopadu od 19:30 v Dvořákově síni pražského Rudolfina. Z Berouna do Prahy zamíří několik autobusů. Autobusy budou odjíždět z Husovo náměstí, před radnici budou přistaveny v 16:30. Označeny budou nápisy Talichův Beroun. Následně budou cestující nastupovat dle vyhotoveného seznamu. Výstupním místem v Praze bude náměstí Jana Palacha u budovy Rudolfina.
Po skončení koncertu budou ze stejného místa označené autobusy opět odjíždět do Berouna. Je nutné, aby se návštěvníci koncertu dostavili na místo ihned po jeho skončení. V případě, že se nedostaví včas, dopraví se zpět sami. Autobusy budou v Praze najíždět opět postupně z důvodu omezené parkovací kapacity před Rudolfinem.

5. koncert 5. listopadu
PĚVCI NÁRODNÍHO DIVADLA
Slavná operní dueta
ALEŠ BRISCEIN - tenor
JANA ŠREJMA KAČÍRKOVÁ - soprán
Jaroslav Šaroun – klavír
Bedřich Smetana: Ach, jaký žal… Árie Mařenky z opery Prodaná nevěsta, Jak možná věřit… Árie Jeníka z opery Prodaná nevěsta. Antonín Dvořák: Ach, Bože, božínku… Árie Terinky z opery Jakobín, Vidino divná, přesladká… Árie Prince z opery Rusalka. Bedřich Smetana: Věrné milování. Duet Mařenky a Jeníka z opery Prodaná nevěsta. Giuseppe Verdi: Parigi, o cara… Duet Violetty a Alfréda z opery La traviata, De´ miei bollenti spiriti… Árie Alfréda z opery La traviata. Giacomo Puccini: O, mio babbino caro… Árie Lauretty z opery Gianni Schicchi. Petr Iljič Čajkovskij: Kuda, kuda… Árie Lenského z opery Evžen Oněgin. Giacomo Puccini: Quando me´n vo…Árie Musetty z opery Bohéma. Charles Gounod: Ange adorable… Duet Romea a Julie z opery Romeo et Juliette

6. koncert 13. listopadu
Dvořákova síň Rudolfina - Praha
ČESKÁ FILHARMONIE
dirigent: Jiří Bělohlávek
Antonín Dvořák: Symfonie č. 2 B dur op.4, Symfonie č. 9 e moll „Z Nového světa“

Vytvořeno: 30. 10. 2013
Poslední aktualizace: 30. 10. 2013 00:00
Autor: