Představitelé města položí květiny k hrobu Talicha

Přesně v den 130. výročí narození světoznámého dirigenta Václava Talicha, v úterý 28. května, se na berounském hřbitově uskuteční krátký pietní akt. Tato doprovodná akce letošního XXXI. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun začne v 15:00. Květiny k hrobu věhlasného umělce položí starostka města Šárka Endrlová a místostarosta Ivan Kůs. O hudební doprovod se postarají členové smíšeného pěveckého sboru Slavoš.
Také v červnu budou v Berouně pokračovat další akce v rámci vyhlášeného Roku Václava Talicha. Připravena je výstava v kavárně Jiná káva, kde se také 7. 6. uskuteční koncert Clarinet Factory. Den nato, 8. 6., se koná slavnostní koncert Smíšeného pěveckého sboru Slavoš. V sále České pojišťovny začíná od 17:00.
Na 12. 6. je připravena přednáška Život a dílo Václava Talicha s muzikologem a hudebním dramaturgem Petrem Kadlecem. Beseda v rámci cyklu Setkání s autory, které máte rádi začíná v městské knihovně v 17:00.
Recitál Poezie a hudba se uskuteční 14. 6. V kavárně Jiná káva účinkují od 19:00 básník a hudebník Andraž Polič a herečka Nataša Burger.

Vytvořeno: 27. 5. 2013
Poslední aktualizace: 27. 5. 2013 00:00