Stezka světoznámého dirigenta otevřena

V rámci letošního jubilejního XXX. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun byla v pondělí 8. 10. v Berouně otevřena nová Talichova stezka. Vede místy, která věhlasný dirigent Václav Talich – vášnivý turista – pravidelně a rád navštěvoval. Měří přibližně pět kilometrů a prochází údolím Brdatek po úbočí kopce Ostrého na Zdejcinu, odtud na vrchol Dědu a po jeho hřebenu až ke kapličce U Studánky. Trasa je vedena po dobře schůdných většinou lesních cestách a najdete na ní 11 zastavení s informačními panely.

První část stezky si dnes prošla starostka města Šárka Endrelová a místostarostové Ivan Kůs, František Ečer a Patrik Brodan společně se studenty jedné z berounských škol a autorem infopanelů Emilem Šnaidaufem.

Na panelech se mohou návštěvníci dočíst nejen o životě a díle Václava Talicha, ale také o zdejší květeně, ptactvu či nerostnému bohatství. Další panely jsou věnovány Brdateckému nyní Talichovu údolí, Zdejcině, hřebenu a rozhledně na Dědu. Panely jsou doplněny i vědomostními kvízy.

Pietní akt u hrobu Václava Talicha se koná v úterý 9. října na městském hřbitově. Začátek je v 16:00.

Vytvořeno: 8. 10. 2012
Poslední aktualizace: 8. 10. 2012 00:00