Zámek v Litni bude hostit sólisty prestižních světových operních domů

Světově proslulý dirigent Jiří Bělohlávek a čtveřice prvotřídních pěvců uvedou na Zámku Liteň jedinečný koncert pod širým nebem s názvem Pocta Jarmile Novotné.
Sólisté prestižních světových operních domů Martina Janková, Dagmar Pecková, Adam Plachetka a Štefan Margita se poprvé sejdou na jednom pódiu v sobotu 30. srpna 2014. V rámci Festivalu Jarmily Novotné bude na středočeském zámku Liteň uveden jedinečný komentovaný koncert pod širým nebem s názvem „Pocta Jarmile Novotné“. Pod vedením Jiřího Bělohlávka, člena umělecké rady Festivalu Jarmily Novotné, a za doprovodu orchestru PKF – Prague Philharmonia zazní árie a předehry z oper W. A. Mozarta, P. Mascagniho, G. Rossiniho, P. I. Čajkovského, C. Saint-Saënse a B. Smetany.
Koncert se koná v rámci programu Rok české hudby a uctí 20. výročí úmrtí Jarmily Novotné.
„Koncert Pocta Jarmile Novotné je vyvrcholením naší tříleté snahy obnovit povědomí o této významné české pěvkyni. Jarmila Novotná byla osobností, jejíž vliv daleko přesáhl umělecký obor. Takových žen v české historii najdeme jen pár. Vinou historických okolností nemá její jméno doma patřičnou rezonanci. Na Zámku Liteň, který se stal jejím bohužel pouze dočasným domovem a kde se podle svých slov cítila vždy šťastná, její jméno teď znovu ožívá," uvedla ke koncertu ředitelka Festivalu Jarmily Novotné Ivana Leidlová.
Jako doprovodný program koncertu bude přichystána výstava fotografií a osobních předmětů z pozůstalosti Jarmily Novotné.
Předprodej vstupenek na koncert byl zahájen v pondělí 3. března v síti Ticketstream.
S pořadateli koncertu již loni navázalo spolupráci město Beroun, které pořádá každoročně Mezinárodní hudební festival Talichuv Beroun.
Více informací najdete na www.zamekliten.cz

VSTUPENKY
Vstupenky lze zakoupit v síti Ticketstream. Základní vstupné se pohybuje v rozmezí od 299 do 1 999 Kč. Vstupenka za 2990 Kč zahrnuje také CD Jarmily Novotné a pozvání na čísi vína s účinkujícími umělci. Na základě navázané spolupráce mezi hudebním festivalem Talichův Beroun a Festivalem Jarmily Novotné obdrží abonenti Talichova Berouna 10% slevu ze vstupného následujícím způsobem. V Městském informačním centru (MIC) získají abonenti berounského festivalu kód pro vygenerování slevy. Kód pak uplatní při nákupu vstupenek na ticketstream. cz nebo v jejich prodejním místě. 10% slevu lze uplatnit pouze do konce května. Bližší informace získají zájemci v MIC. V současné době je také v jednání bezplatná doprava na festival. Zájemci o návštěvu koncertu budou včas informováni prostřednictvím červnového Radničního listu a na webových stránkách města.

Vytvořeno: 2. 4. 2014
Poslední aktualizace: 2. 4. 2014 00:00