AKTUALIZOVÁNO: Na Litavce byl odvolán II. stupeň povodňové aktivity

AKTUALIZOVÁNO: Litavka stále klesá 1Hladina řeky Litavky klesá, starosta Berouna a předseda povodňové komise města Beroun proto v pátek 25. května v 9:50 rozhodl o odvolání II. stupně povodňové aktivity. Nadále platí I. stupeň povodňové aktivity, tzv. bdělost. Podle prognózy předpovědní služby Českého hydrometeorologického ústavu bude hladina Litavky v Berouně i nadále klesat. Povodňová komise města Beroun nadále kontroluje stav Litavky a doporučuje občanům sledovat vývoj situace na www.chmi.cz a aktuální informace povodňové komise na www.mesto-beroun.cz.

V pátek 25. května ve 2:10 dosáhla hladina řeky Litavky výšky 204 cm, která odpovídá II. stupni povodňové aktivity. Povodňová komise města Beroun vyhlásila proto ve 2:15 stav pohotovosti. V kanalizačních šachtách u areálu TJ Lokomotiva Beroun a Domova penzionu pro důchodce byla instalována mobilní čerpadla. Litavka v Berouně kulminovala v pátek 25. května 5:10 minut, kdy hladina dosáhla 226 cm.

Vytvořeno: 25. 5. 2018
Poslední aktualizace: 18. 7. 2018 09:11