AKTUALIZOVÁNO: Šetřete vodou z veřejného vodovodu

Neplýtvejte vodou, vyzývá občany radnice i vodohospodáři 1Vzhledem k období sucha se město Beroun obrací na obyvatele s výzvou, aby se chovali hospodárně a vodou neplýtvali. „Pitné vody je dostatek, její dodávka ohrožena není. Přesto s ohledem na počasí je potřeba se chovat uvážlivě,“ konstatoval starosta Ivan Kůs s tím, že pokud by se situace zhoršila, je město připraveno vydat regulaci k využívání nejen pitné vody.

Vzhledem k trvajícímu období zvýšených nároků na odběry pitné vody město Beroun společně s firmou Vodovody a kanalizace Beroun, a.s. žádají občany o šetření vodou z veřejného vodovodu. Tato voda není určena pro plnění bazénů, zálivky, mytí aut apod., je primárně určena pro zásobování obyvatelstva pitnou vodou a jejího využití k hygieně.

Při nadlimitních spotřebách, převyšujících možnosti vodního zdroje a navrhovanou kapacitu zásoby vodojemu a vodovodní sítě může docházet k omezeným dodávkám vody, především ve vyšších částech obce. V případě delších výpadků dodávek vody, bude zajištěno náhradní zásobování projíždějícími cisternami. O takové situaci budeme vždy aktuálně informovat prostřednictvím webových stránek města. Děkujeme za pochopení a dodržování uvedeného nařízení.

Vytvořeno: 31. 7. 2018
Poslední aktualizace: 6. 8. 2018 12:26