AKTUALIZOVÁNO: Začala 1. etapa synchronizace semaforů tzv. zelené vlny

Zlepšení průjezdnosti městem a zvýšení plynulosti dopravy je hlavním cílem synchronizace semaforů ve městě. "První etapa výměny řadičů a aktualizace softwaru na světelných křižovatkách bude probíhat od 20. do 24. srpna v dopravně nejkritičtějším úseku, a to od křižovatky Lidická až po světelný přechod u Jungmannovy základní školy. Ve druhé etapě pak přijdou na řadu křižovatky Bratří Nejedlých, Koněpruská a Obchodní," upřesnil místostarosta Michal Mišina. Podle harmonogramu prací (viz níže) budou tak jednotlivé křižovatky po nezbytně nutnou dobu mimo provoz.

"Nový systém umožní průjezd Berounem na tzv. zelenou vlnu a bude sám reagovat díky smyčkám v komunikacích i na zvýšenou hustotu provozu v ranních a odpoledních špičkách," vysvětlil Michal Mišina s tím, že na tuto akci je v rozpočtu města schválená částka 2, 8 milionu korun.

V rámci úprav světelných křižovatek dojde i ke změně při odbočování u Plzeňské brány vlevo do ulice Tyršova. "Šipka pro odbočení vlevo z Plzeňské ulice se rozsvítí současně se šipkou pro směr rovně. Odbočovací pruh tak již nebude křižovatku ucpávat jako tomu bylo doposud," dodal místostarosta.

V souvislosti s opravami na světelných křižovatkách prosíme řidiče o opatrnou a ohleduplnou jízdu, neboť vypnutá signalizace bude způsobovat komplikace na křižovatkách při výjezdech z vedlejších ulic stejně jako při přecházení chodců.

Upravované křižovatky:

1. Pražská x Lidická

2. Politických vězňů x Česká

3. Politických vězňů x Okružní

4. Politických vězňů x Tyršova

5. přechod Plzeňská (u základní školy)

Na křižovatkách č. 1  - 4 se budou fyzicky měnit celé skříně s řadičem (křižovatka č. 2 jen upgrade, bez výměny skříně), takže dojde k odpojení zařízení na nezbytně nutnou dobu a výměně za nové. Křižovatka č. 5 je přechod, kde se bude řešit jen napojení do systému.

Celkový harmonogram prací (ne pro skutečné vypnutí):

Den                       datum                  časový rozvrh                   rozsah prací

Pondělí                20. 8. 2018           12:00 -18:00                       výměna hardwaru

Úterý                   21. 8. 2018            8:00 - 17:00                       výměna hardwaru

Středa                  22. 8. 2018            8:00 - 17:00                       softwarové oživení

Čtvrtek                23. 8. 2018            8:00 - 17:00                        softwarové oživení

Vytvořeno: 17. 8. 2018
Poslední aktualizace: 20. 8. 2018 10:48